لینک های دسترسی

Breaking News

یک نفر از جمع گروگانان ولایت زابل رها شد


چند روز پیش نیز یک موتر حامل سلاح و مهمات در این مسیر کشف و ضبط شده بود

مقام های محلی ولایت زابل می گویند که گروگان گیران مسلح، شام سه شنبه یک نفر از جمع ۳۰ گروگان افغان را رها کردند. این افراد ناوقت شام دو شنبه در ساحۀ شاه جوی در مسیر شاهراه کابل - کندهار از سوی افراد نقاب پوش گروگان گرفته شدند.

عبدالخالق ایوبی ولسوال شاه جوی به صدای امریکا گفت که گروگان گیران به بزرگان قومی گفته اند که در بدل رهایی این افراد باید یک عراده موتر آنان که در ولسوالی جاغوری ولایت غزنی ناپدید شده است، دوباره در دسترس شان قرار گیرد.

تا کنون مشخص نیست که این موتر از کدام نوع است و چه چیزی در آن حایز اهمیت است که منجر به گروگان گیری ۳۰ نفر شده است. اما در هفتۀ روان یک موتر حامل سلاح و مهمات سبک و سنگین توسط نیرو های امنیتی در ولسوالی شاه جوی ولایت زابل کشف و ضبط گردید.

سه نفر به اتهام دست داشتن در انتقال آن محمولۀ سلاح و مهمات بازداشت شده بود. در آن زمان گمانه زنی هایی وجود داشت که این سلاح ممکن به گروه های مسلحی که در ولسوالی های شمالی ولایت زابل فعالیت دارند، متعلق بوده باشد.

با اینحال مقام های ولایت زابل می گویند که از هر تلاش ممکن برای رهایی گروگانان استفاده خواهد کرد. مقام ها تایید کردند که این افراد در ساحاتی منتقل شده اند که خارج از حاکمیت نیرو های دولتی است.

در ابتدا گفته می شد که تمام گروگانان از قوم هزاره استند، اما مقام های محلی زابل می گویند که در این میان باشندگان نقاط مختلف افغانستان شامل اند و شماری از آنان جوانانی اند که از ایران رد مرز شده بودند.

  • 16x9 Image

    نجیب الله احمدیار - واشنگتن

    نجیب الله احمدیار کار با رسانه ها را در سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز کرد و از سال ۲۰۰۹ به اینسو در بخش دری صدای امریکا به صفت ویراستار، نویسنده و مجری برنامه های رادیویی و تلویزیونی کار می کند. 

XS
SM
MD
LG