لینک های دسترسی

Breaking News

کرزی: برای حفاظت از سرحد از هر اقدام استفاده میکنیم


حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان
حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان میگوید که دراین طرف خط دیورند اعمار هیچ گونه تاسیسات و پوستۀ نظامی را اجازه نخواهد داد.

حامد کرزی این موضوع را درجریان یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با صدر اعظم دنمارک بیان داشت. او افزود که حکومت افغانستان تا حد توان برای محافظت از این طرف خط دیورند، هر گونۀ اقدام را روی دست خواهد گرفت.

رئیس جمهور افغانستان اظهار امیدواری کرد که درگیری بین دو طرف بیش ازاین گسترش نیابد.

از جانب دیگر صدیق صدیقی سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان، جانب پاکستان را در رویداد ولسوالی گوشتۀ ولایت ننگرهار مقصر خواند.

صدیقی افزود که شب گذشته یک پوستۀ سرحدی افغانستان تحت حملات نظامی پاکستان قرار گرفت و نیروهای افغان مجبور شدند تا به پاسخ متقابل بپردارند. اما مقامات در پاکستان میگویند که حملات از جانب عساکر سرحدی افغان آغاز شد که در آن دو محافظ پاکستانی مجروح شدند.

سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان گفت که در اثر راکت پراگنی های عساکر پاکستانی یک منسوب پولیس افغان کشته و دو تن دیگر مجروح شد. اما در حال حاضر هیچ تنشی در ساحه وجود ندارد و یک تعداد قوای حمایوی نیز به ساحه اعزام شده است.

در همین حال، مقامات ولایت ننگرهار از آمادگی کامل نیروهای سرحدی افغان برای جلوگیری و پاسخگویی به حوادث احتمالی خبر دادند.

احمد ضیا عبدالزی سخنگوی والی ننگرهار به رادیو آشنا گفت که نیروهای سرحدی در ساحه مصروف ایفای وظیفه بوده و در برخی از ساحات، نیروهای اردوی ملی نیز توظیف شده اند و برای جلوگیری از حملات احتمالی بعدی در تشریک مساعی با همه نیروهای امنیتی در مرکز، پلان ها را تنظیم میکنند.

پس از درگیری های شب چهارشنبه میان نیروهای افغان و پاکستانی، با آنکه حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان در رابطه اظهاراتی داشته است، اما مقامات پاکستان تا اکنون به گونۀ رسمی از اظهار نظر در این رابطه خودداری کرده اند.
XS
SM
MD
LG