لینک های دسترسی

کرزی: افغانها باید با روحیه وفاق ملی و حمایت از قوتهای امنیتی در تامین امنیت کشور سهم بگیرند


کرزی: افغانها باید با روحیه وفاق ملی و حمایت از قوتهای امنیتی در تامین امنیت کشور سهم بگیرند

به دنبال اعلام رسمی روند انتقال مسولیت امنیتی و مشخص شدن ساحات و مناطق ( ۳ ولایت و چهارشهر) که امسال آغاز میگردد رییس جمهور افغانستان این اعلام آماده گی را گامی بسوی اتکا به خود و بازوی جوانان کشور خوانده در اولین بیانیه رادیویی سال ۱۳۹۰خورشیدی از افغانها خواست با روحیه وفاق ملی در تامین امنیت و دفاع میهن سهم بگیرند

"تامین امنیت و استقرار صلح سراسری و جلو گیری از تخریبات دشمن های خاک ما به همکاری بیدریغ همه ما و هر یک ما میسر میگردد . ما باید متحدانه با همدلی و روحیه وفاق ملی و با پشتیبانی از قوتهای امنیتی در تامین امنیت کشور سهم بگیریم ."

رئیس جمهور درین بیانیه رادیویی اش علاوه کرد که وی باور کامل دارد که با این اعلام آماده گی برای تحویل گیری مسوولیت امنیتی هر افغان احساس غرور و آرامش روحی کرده است زیرا مردم افغانستان همیشه میخواهند در مورد سرنوشت شان خود تصمیم بگیرند.

آقای کرزی درین بیانیه رادیویی اش مانند همیشه بدون این که از طالبان، حزب اسلامی و دیگران نام ببرد به آدرس نامعلوم مخالفان نظام، دست دوستی دراز نموده خواست تا از جنگ و خونریزی دست بکشند:

" درینجا به تکرار از آنعده هموطنی که در برابر مردم ووطن خود خصومت و جنگ دارند می طلبم که دست از جنگ بکشند و به روند صلح وتامین امنیت بپیوندد ."

هر چند اینگونه خواست و تقاضای آقای کرزی پیوسته ازجانب مخالفان نادیده گرفته شده است اما زمانی که در کوچه و پس کوچه های کابل قدم بزنیم به وضاحت مشاهده میشود که باشنده گان کابل بخصوص جوانان نه تنها پیام رییس جمهور را شنیده اند، بلکه در نتیجه ای اثر گذاری پیام حاضر اند به خواست رییس جمهور لبیک گفته با نیروهای امنیتی کشور همکاری نمایند .

اسدالله و عصمت الله دو باشنده کابل میگویند اینها حاضر اند در هر سطح با قوتهای امنیتی کشور مدد و همکاری کنند.

رئیس جمهور کرزی، پس در هر پانزده روز خطاب به مردم بیانیه یی ایراد میکند که در پیوند به مسایل عمده ملی موضع و موقف رسمی حکومت محسوب میشود.

  • 16x9 Image

    عبدالحی ورشان - کابل

    عبدالحی ورشان از 1993 میلادی به حیث گزارشگر رادیو صدای امریکا بخش افغانستان کار می کند. ورشان از سال 2002 به حیث گزارشگر رادیو صدای امریکا در کابل کار می کند. از کارهای برجسته گزارشگری ورشان تهیه گزارش از نشست های مهم سیاسی و نظامی و نشست های بین المللی مربوط به قضیه افغانستان درکابل است. عبدالحی ورشان فارغ التحصیل ادبیات وعلوم بشری از پوهنتون کابل است.

XS
SM
MD
LG