لینک های دسترسی

Breaking News

کرزی و وردک وسایط وزارت داخله را تحویل نداده اند


وزارت داخلۀ افغانستان میگوید که تا حال دو تن از نامزدان ریاست جمهوری که از نامزدی شان انصراف نموده اند وسایل و تجهیزاتی که از سوی این وزارت در اختیار شان قرارداده شده است دوباره به این وزارت تسلیم نکرده اند.

نجیب دانش معاون سخنگوی وزارت داخله در صحبت با صدای امریکا از قیوم کرزی و عبدالرحیم وردک، دو کاندید منصرف شده خواست تا تجهیزات و امکانات فراهم شدۀ حکومتی را دوباره تسلیم کنند.

کمیسیون مستقل انتخابات نیز از آقای کرزی و آقای وردک خواسته است تا استعفای خود را به این کمیسیون تسلیم کنند.

ستاد انتخاباتی این دو کاندید باوجود تماس های مکرر رادیو آشنا صدای امریکا، در این مورد واکنش نشان ندادند.

محمد یوسف نورستانی رییس کمیسیون مستقل انتخابات دیروز گفت که تا حال این دو نامزد ریاست جمهوری استعفای خود را به این کمیسیون رسما پیشکش نکرده اند.

سه عراده موتر زرهی، سه عراده نوع هایلکس، تجهیزات، محافظین امنیتی و سلاح در اختیار این نامزدان از سوی وزارت داخله قرار داده شده است.

آقای نورستانی افزود که به اساس لوایح انتخاباتی نامزدان ریاست جمهوری نخست باید استعفای خود را به این کمیسیون بدهند تا این کمیسیون رسما اعلام نماید که آنها دیگر نامزد این دور انتخابات نمی باشند.

قیوم کرزی در حدود دو هفته قبل دریک نشست خبری اعلام نمود که با تیم انتخاباتی داکتر زلمی رسول یکجا گردیده است اما عبدالرحیم وردک در نشست خبری چند روز قبل گفت که بنابر مواردی استعفا می دهد اما نمیخواهد که در مورد عوامل کنار رفتن خود از مبارزات انتخاباتی چیزی بگوید.

با استعفای این دو نامزد ریاست جمهوری شمار نامزدان ریاست جمهوری به نُه تن رسید و این تعداد تا برگزاری انتخابات که به تاریخ ۱۶ حمل برگزار میگردد با هم رقابت مینمایند – البته در صورتی که کاندید های دیگر در چند روز آینده از نامزدی شان منصرف نشوند.

هم چنان آقای نورستانی گفت که اظهارات برخی از نامزدان اذهان عامه را مغشوش میسازد و از آنها خواست تا به قرا و قصبات بروند و در مورد برنامه های شان سخن بگویند به جای اینکه به مردم تشویش ایجاد میکنند.
XS
SM
MD
LG