لینک های دسترسی

Breaking News

معاون مسلمان حزب دیموکرات امریکا کیست؟


کیت الیسن روز شنبه به حیث معاون حزب دیموکرات تعیین شد.

کیت الیسن نخستین امریکایی مسلمان است که به حیث نماینده مردم به کانگرس ایالات متحده راه یافت.

او در سال ۲۰۰۶ از حوزه پنجم انتخاباتی ایالت منسوتا به حیث عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده انتخاب شد.

کیت الیسن که عضو حزب دیموکرات است، روز شنبه در انتخابات برای تعیین رهبری آن حزب در مقابل تام پیریز، وزیر کار پیشین ایالات متحده شکست خورد. در رقابت تنگانگ برای کسب رهبری حزب دیموکرات، تام پیریز ۲۳۵ و کیت الیسن ۲۰۰ رای بدست آورد.

آقای الیسن پس از شکست در این رقابت، خواستار حمایت طرفداران اش از رهبر جدید حزب دیموکرات شد و گفت: ​"اگر شما در اینجا برای حمایت از من آمده اید و پیراهن را که نام من در آن نوشته است، به تن دارید... از شما می خواهم تا اکنون با هر چه در توان دارید از پیریز، رئیس کمیته ملی حزب دیموکرات حمایت کنید."

از آنجاییکه کیت الیسن در میان قشر جوان دیموکرات ها طرفدار دارد و از حمایت برندی سندرز، کاندید پیشین انتخابات ریاست جمهوری امریکا برخوردار است، تام پیریز او را به حیث معاون خود برگزید.

ابراهیم هوپر، مسؤول ارتباطات شورای روابط امریکا و اسلام می گوید که کیت الیسن یکی از منتقدین جدی اسلام ستیزی در ایالات متحده است.

آقای هوپر گفت: ​"کیت الیسن به حیث عضو کانگرس علیه اسلام ستیزی روز افزون اعتراض کرده است. به نظرم با موقف جدیدی که او اکنون به حیث معاون حزب دیموکرات دارد، می تواند از موقف بهتری نه تنها علیه اسلام ستیزی بلکه علیه تعصب روز افزون در سراسر امریکا نیز اعتراض کند."

ابراهیم هوپر افزود که راه یافتن یک امریکایی مسلمان به کانگرس و تقرر او به حیث معاون حزب دیموکرات می تواند سایر مسلمانان امریکایی را تشویق کند تا به مشاغل دولتی و فعالیت های مدنی رو بیاورند.

به گفته آقای هوپر، تقرر یک قانونگذار مسلمان به حیث معاون یک حزب "ملی و سرتاسری" در امریکا این پیام را می رساند که مسلمانان بخشی از جامعه آن کشور بوده و در طرح سیاست های ایالات متحده نقش دارند.

این نخستین بار است که یک امریکایی مسلمان به حیث معاون حزب دیموکرات، یکی از احزاب قدرتمند سیاسی ایالات متحده تعیین می گردد.

گزینش کیت الیسن به این مقام در حالی صورت می گیرد که پس از انتخاب دونالد ترمپ به حیث رئیس جمهور ایالات متحده، احساسات اسلام ستیزانه در آن کشور بیشتر شده است.

کیت الیسن ۵۳ ساله متولد شهر دیترایت ایالت میشیگن است. او در ۱۹ سالگی به اسلام رو آورد، در رشته حقوق تحصیل کرد و قبل از اینکه به حیث عضو مجلس نمایندگان انتخاب شود، وکیل حقوق مدنی بود.

کیت الیسن با دست ماندن بر قرآن کارش را به حیث نماینده مردم در کانگرس آغاز کرد – اقدامی که بی پیشینه بود و واکنش تند محافظه کاران را در پی داشت.

آقای الیسن یک فعال مطرح برای افزایش میزان اشتراک رای دهندگان در انتخابات ایالات متحده می باشد. رسانه های امریکایی از او به حیث یکی از چپ گرا های حزب دیموکرات یاد می کند.

دست گذاشتن بر قرآن توسط کیت الیسن به خاطر ادای سوگند برای آغاز کار به حیث عضو مجلس نمایندگان، انتقاد برخی امریکاییان را بر انگیخته بود.
دست گذاشتن بر قرآن توسط کیت الیسن به خاطر ادای سوگند برای آغاز کار به حیث عضو مجلس نمایندگان، انتقاد برخی امریکاییان را بر انگیخته بود.

XS
SM
MD
LG