لینک های دسترسی

Breaking News

برگزاری نخستین جلسه استماعیهٔ عمومی در مورد 'بشقاب پرنده‌ها' در کانگرس امریکا


هیاتی در مجلس نمایندگان کانگرس ایالات متحده روز سه شنبه ۱۷ می (۲۷ ثور) یک جلسه استماعیه عمومی را در مورد اشیای شناخته ناشدۀ خارجی (UFO)، که عموماً به عنوان "بشقاب پرنده " ‌شناخته می‌شوند، برگزار کرده است.

این جلسه استماعیه که صبح روز سه‌شنبه آغاز شده و به صورت زنده و همزمان از شبکه‌های مختلف پخش می‌شود، توسط یکی از کمیته‌های فرعی مجلس نمایندگان امریکا به ریاست آندره کارسن، نماینده دموکرات ایالت اندیانا، تشکیل شده است.

رونالد مولتری، معاون وزیر دفاع در امور اطلاعات و امنیت، و سکات بری، معاون استخبارات نیروی دریایی، به عنوان بخشی از این پروسه در کمیتۀ مجلس نمایندگان حضور یافته و پس از پایان جلسه استماعیه عمومی، این هیات یک جلسۀ محرمانه را نیز پشت درهای بسته برگزار خواهد کرد.

این رویداد نخستین جلسه استماعیه عمومی کانگرس امریکا در مورد اشیای شناخته ناشدۀ خارجی در دهه‌های اخیر است.

سال گذشته گزارشی توسط ادارات استخباراتی ایالات متحده در مورد اشیای شناخته ناشدۀ خارجی که در چند دهۀ گذشته در حریم هوایی محدود نظامی دیده شده‌اند، منتشر شده بود. در آن گزارش مواردی که دولت آنها را اشیای شناخته ناشدۀ خارجی خوانده است، مورد بررسی قرار گرفته بود.

محققان توانستند از مجموع ۱۴۴ گزارش ارایه شده تنها یکی از آنها را توضیح دهند. محققان اگرچه هیچ مدرکی را مبنی بر این که این مشاهدات نشان‌دهنده حیات فرازمینی یا پیشرفت عمده فناوری دشمنان خارجی - مانند روسیه یا چین - باشد پیدا نکرده‌اند، اما اذعان دارند که این می‌تواند یکی از توضیحات ممکن باشد.

به نوشتۀ خبرگزاری سی‌ان‌ان، قانون‌گذاران و پرسونل اطلاعاتی و نظامی که روی پدیده‌های هوایی غیرقابل توضیح کار می‌کنند، بیش از آن که نگران بازدید بیگانگان فضایی یا فرازمینی‌ها از زمین باشند، از بابت احتمال آزمایش نوعی فناوری نسل بعدی ناشناخته در امریکا توسط دشمن خارجی، بدون اطلاع ایالات متحده نگران هستند.

در نوامبر ۲۰۲۱ وزارت دفاع امریکا از پایه‌گذاری "گروه هماهنگی تنظیم و شناسایی اشیای هوایی" خبر داد.

این وزارتخانه در آن زمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که هدف از این برنامه جدید همگام‌سازی تلاش‌ها در سراسر سطح دولت ایالات متحده برای تشخیص و شناسایی این اشیا در حریم‌های هوایی به منظور "ارزیابی و کاهش هرگونه تهدید مرتبط با ایمنی پرواز و امنیت ملی" است.

کارسن پیش از جلسه استماعیه در بیانیه‌ای گفت: "مردم امریکا انتظار دارند و مستحق آن هستند که رهبران‌شان در دولت و نهادهای استخباراتی هرگونه خطرات احتمالی علیه امنیت ملی - به‌ویژه آن‌هایی را که ما کاملاً درک نمی‌کنیم - ارزیابی کنند و به آن‌ها واکنش نشان دهند. "

این قانونگذار خارجی در ادامه از موضوع اشیای شناخته ناشدۀ خارجی به عنوان یک تهدید امنیت ملی و موضوع مورد توجه برای عموم مردم امریکا یاد کرد و برگزاری اولین جلسه استماعیه علنی کمیته اطلاعاتی درباره این رویدادها را "فرصتی برای مردم امریکا برای آموختن درباره این رویدادها" دانست.

XS
SM
MD
LG