لینک های دسترسی

Breaking News

ولسوال خواجه عمری غزنی و ۹ منسوب امنیتی کشته شدند


مقامات گفته اند که در دو روز گذشته طالبان بر دو ولسوالی غزنی حملات تهاجمی را انجام داده اند

مقام‌های امنیتی در ولایت غزنی می‌گویند که شب گذشته در حملۀ تهاجمی طالبان به شمول علی‌دوست شمس، ولسوال خواجه عمری، هفت فرد دیگر کشته شده اند.

جنرال محمدزمان، فرمانده پولیس غزنی با تأیید این خبر به رادیو آشنا - صدای امریکا می‌گوید که حوالی ساعت ۲ شب گذشته ده‌ها جنگجوی طالبان برمرکز ولسوالی خواجه عمری حمله کردند.

به گفتۀ جنرال زمان، این درگیری تا چندین ساعت دوام داشت و پس از رسیدن نیروهای کمکی جنگ مهار شد.

قوماندان امنیه غزنی می‌افزاید که در این درگیری ولسوال خواجه عمری به شمول هفت کارمند دیگر ولسوالی از اثر ااصابت مرمی سلاح‌های سنگین کشته شده اند.

مقام‌ها می‌گویند که دراین درگیری تلفات سنگینی به طالبان وارد شده و در حال حاضر ۲۷ جسد مخالفین در ساحه موجود است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در صفحه تویتر خود ادعا می‌کند که در حملۀ دیشب، مرکز ولسوالی و قوماندانی امنیه را تصرف کرده اند و به شمول فرمانده امنیه و ولسوال خواجه عمری، ۲۰ سرباز در این درگیری به قتل رسیده اند.

اما خالقداد اکبری، عضو شورای ولایتی غزنی می‌گوید که در این حملۀ طالبان به شمول ولسوال خواجه عمری، مدیر امنیت و معاون اداری فرماندهی پولیس، ده تن کشته شده اند.

آقای اکبری می‌افزاید "حدود دو ساعت بعد که نیروهای کمکی در ولسوالی اعزام شده بودند، نیز در مسیر راه با کمین طالبان مواجه شدند که در نتیجه دو سرباز پولیس از اثر انفجار ماین کشته شدند".

به گفتۀ وی، تعمیر مرکز ولسوالی خواجه عمری از ساعت دو شب گذشته تا صبح امروز به دست طالبان قرار داشت.

در دو روز اخیر حملات تهاجمی طالبان بر مراکز برخی ولسوالی‌های غزنی افزایش یافته است. دو شب قبل نیز در حملۀ تهاجمی جداگانه طالبان بر پوسته‌های مرکز ولسوالی زنه‌خان چهار پولیس کشته و سه تن زخمی شده بودند.

مقام‌های امنیتی در ولایت غزنی تأیید کردند که در حملۀ شب گذشته طالبان بر مرکز ولسوالی خواجه عمری، بخش‌های از تعمیر ولسوالی حریق شده است.

کمبود امکانات و تجهیزات، کمبود تشکیل پولیس در ولایت غزنی از مشکلات عمدۀ نیروهای امنیتی این ولایت محسوب می‌شوند که به گفتۀ مقامات این امر سبب بروز تلفات آنان شده است.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG