لینک های دسترسی

Breaking News

فرمانده پولیس ولسوالی خوگیانی غزنی کشته شد


مقام‌های محلی ولایت غزنی تأیید کردند که دیشب بر اثر حملات گستردۀ مخالفین مسلح دولت بر مرکز ولسوالی خوگیانی، فرمانده امنیه این ولسوالی و چهار سربازش کشته شدند.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی، با تأیید این خبر به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که شب گذشته نیروهای امنیتی افغان، ۷ مورد حملات مخالفین را در ولسوالی‌های خوگیانی، اندر، قره باغ، مقر و مرکز ولایت غزنی دفع کرده اند.

آقای نوری، افزود: "سارمن سیداحمد با چهار سرباز امنیتی شب گذشته در اثر حملات مخالفین مسلح دولت بر مرکز ولسوالی خوگیانی کشته شده اند".

سخنگوی والی غزنی ادعا دارد که دراین درگیری‌ها ۳۳ مخالف مسلح دولت کشته شده و ۲۴ نفر دیگر شان زخم برداشته اند و همچنان پنج سرباز امنیتی به شمول فرمانده امنیه ولسوالی خوگیانی کشته و چهار سرباز دیگر زخمی شدند.

اما گروه طالبان، در این باره تا اکنون به رسانه‌ها اظهار نظر نکرده است.

از سویی هم، امان‌الله کامرانی، عضو شورای ولایتی غزنی گفت که در حملات شب گذشتۀ مخالفین بر مرکز ولسوالی خوگیانی به شمول سارمن سیداحمد، فرمانده امنیه ولسوالی خوگیانی، شش سرباز پولیس نیز کشته شده اند.

آقای کامرانی افزود که شب گذشته صدها تن از مخالفین مسلح بر مرکز ولسوالی خوگیانی حملۀ تهاجمی انجام داده بودند.

در یک هفتۀ اخیر حملات تهاجمی مخالفین مسلح بر ولسوالی‌های اندر، گیلان، خوگیانی، زنه‌خان و جغتوی غزنی تشدید یافته است. سه روز قبل مخالفین مسلح دولت در یک حملۀ تهاجمی مرکز ولسوالی جغتوی غزنی را تصرف کرده بودند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG