لینک های دسترسی

Breaking News

مقامات: در حملات هواپیماهای بدون سرنشین نزدیکان ملارسول کشته نشده است


در افغانستان، نیروهای امریکایی و ناتو از هواپیماهای بدون سرنشین در برابر گروه های شورشی استفاده میکنند.

مقامات امنیتی ولایت خوست تأیید می‎کنند که در حملات هواپیماهای بدون سرنشین، بر یک موتر، چهار سرگروه محلی طالبان کشته شده است؛ اما مقامات امنیتی خوست کشته شدن، اعضای خانوادۀ ملا رسول را در این حملات نمی‎پذیرند.

مقامات امنیتی ولات خوست می‎گویند در نتیجۀ حملات هواپیماهای بدون سرنشین بر گروه طالبان، در ولسوالی صبری این ولایت، چهار سرگروه محلی طالبان کشته شدند.

به گفتۀ مقامات امنیتی نزدیکان ملارسول، رهبر شاخۀ جدا شده از گروه طالبان در میان کشته شدگان، شامل نیست.

روز گذشته برخی از رسانه‎ها به نقل از برخی مقامات گروه طالبان خبر دادند که در نتیجۀ حملۀ هواپیماهای بدون سرنشین بر یک موتر، برادر و خواهر ملا رسول، رهبر شاخۀ جدا شده از گروه طالبان کشته شده است.

اما مل پاسوال فیض‎الله غیرت به صدای امریکا گفت حملۀ هوایی انجام شده بر یک موتر نوع سراچه در منطقه څیری ولسوالی صبری، چهارسرگروپ محلی طالبان را کشته است.

وی افزود این چهار تن موسوم به ریجا نور، یوسف، رایفور و مجیب، سرگروه طالبان محلی بوده اند.

شیرپادشاه ارگونی معاون والی خواست در صحبت با صدای امریکا، کشته شدن چهارسرگروپ طالبان محلی را تأیید کرد؛ اما در مورد کشته شدن بسته‌گان خانوادگی ملارسول اظهار بی‎خبری کرد.

هم‎چنان در حدود سه هفته پیش در قریۀ محمدعزیز ولسوالی صبری حملات هواپیمای بدون سرنشین بر یک موتر سراچه، به گفتۀ مقامات امنیتی سبب کشته شدن دو سرگروپ شبکۀ حقانی شد.

تا اکنون گروه طالبان در مورد این دو ریداد، اظهار نظر نکرده اند.

XS
SM
MD
LG