لینک های دسترسی

Breaking News

رسانه‌ها: در کمین گروه داعش در سوریه ۵۳ نفر جان باخت


رسانه‌های دولتی سوریه گزارش داده اند که کم از کم ۵۳ نفر روز جمعه ۱۷ فبروری ( ۲۸ دلو) در نتیجهٔ کمین گروه تروریستی داعش در مرکز سوریه کشته شدند.

تلویزیون دولتی سوریه گفت: "پنجاه و سه شهروند که در حال شکار بودند در جریان یک حملهٔ تروریست‌های داعش در جنوب‌غرب شهرک السخنه کشته شدند."

ولید اودی، رییس شفاخانهٔ پالمیرا، گفت که ۴۶ غیر نظامی و هفت سرباز شامل کشته شدگان می‌باشد. این مرگبارترین حملهٔ تندروان جهادی در یک سال گذشته خوانده شده است.

اودی به رادیو طرفدار دولت شام اف‌ام گفت که اجساد آنها "پس از کمین به شفاخانه منتقل شدند."

دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا نیز وقوع این حمله را تایید کرده و گفته است که موترسکل‌سواران جهادی به سمت شکارچیان آتش گشودند.

تا اکنون مسوولیت این حمله را فردی و یا گروهی بعهده نگرفته است، اما پیش از این گروه داعش مسوولیت چنین حملات را بعهده گرفته بود.

این مرگبارترین حمله پس از حملهٔ ماه جنوری سال گذشته به زندان "غویران" در شمال شهر حسکه است. تندروان داعش به تاریخ ۲۰ جنوری به این زندان که حدود ۳۵۰۰ نفر از رهبران اعضای مظونن این گروه در آن جا نگهداری می‌شوند، حمله کردند.

در درگیری‌های که بین نیروهای به رهبری کردها و جنگجویان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در اطراف این زندان و در شهر به وقوع پیوست که در اثر کم از کم ۱۰۵ غیرنظامی و ۲۶۸ تندرو داعش کشته شدند.

پس از آن که گروه داعش در نتیجهٔ عملیات به حمایت ایتلاف به رهبری امریکا در ماه مارچ سال ۲۰۱۹ قلمرو تحت کنترول خود را از دست داد، جنگجویان باقی‌ماندهٔ آن در سوریه در صحرا‌ها مخفی شده و دست به حملات پراکنده علیه نیروهای کرد و دولتی سوریه می‌زنند.

XS
SM
MD
LG