لینک های دسترسی

Breaking News

دعوت رهبر کوریای شمالی از رهبر کوریای جنوبی به پیونگ یانگ


مون جی ان، رئیس جمهور کوریای جنوبی در حال پذیرایی از کیم یو جونگ، خواهر کیم جونگ اُن

کیم جونگ اُن، رهبر کوریای شمالی، در یک اقدام بی سابقه، رئیس جمهور کوریای جنوبی را به پیونگ یانگ دعوت کرده است. دعوت نامۀ رهبر کوریای شمالی را، خواهر او، کیم یو جونگ، که برای اشتراک در مراسم افتتاحیۀ المپیک زمستانی به کوریای جنوبی رفته است، به رئیس جمهور آنکشور سپرد.

در حالیکه ورزشکاران نخبۀ جهان برای اشتراک در بازی های المپیک زمستانی ٢٠١٨ در شهر پیونگ چانگ کوریای جنوبی جمع شده اند، نگرانی ها روی تهدید هستوی کوریای شمالی ادامه دارد.

وزارت خارجۀ امریکا این نگرانی ها را که گویا تلاش های ایالات متحده بخاطر دفع اقدامات عوام فریبانۀ کوریای شمالی میتواند میان واشنگتن و سیول درز ایجاد کند، رد کرده است.

مایک پنس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده، دیروز در مورد صحبت هایش با رئیس جمهور کوریای جنوبی گفت که در این دیدار، هردو جانب دیدگاه مشترک شان را در مورد مقابله با رژیم کوریای شمالی شریک ساخته اند. آقای پنس افزود: "این مقابله تا زمانی ادامه خواهد داشت که آن کشور به گونۀ دایمی و برگشت ناپذیر، برنامۀ هستوی و میزایل های بالستیکی خود را توقف دهد."

در پاسخ به این سؤال که لحن تند آقای پنس در مورد کوریای شمالی ممکن روابط میان ایالات متحده و کوریای جنوبی را خدشه دارد سازد، هیدر ناورت سخنگوی وزارت خارجۀ امریکا روابط واشنگتن با سیول و توکیو را آهنین توصیف کرد.

خانم ناورت گفت: "ایالات متحده از متحد خود دوری نخواهد کرد و هیچ کس نمیتواند که میان امریکا و کوریای جنوبی و امریکا و جاپان درز ایجاد کند."

سخنگوی وزارت خارجۀ امریکا همچنان افزود که این نیز معمول و عادی است که گاه گاه دیدگاه های واشنگتن و سیول در مورد رسیدگی به تهدید هستوی کوریای شمالی، باهم مشابه نمیباشند.

تعدادی از تحلیلگران میگویند درحالیکه ایالات متحده خواستار کمپاین شدیدترین فشار بر کوریای شمالی میباشد، اما کوریای جنوبی میخواهد که با همسایۀ شمالی اش روابط مستقیم داشته باشد، که به گفتۀ این تحلیلگران، همین امر ممکن باعث یک برخورد شود.

ایالات متحده و کوریای جنوبی در حال حاضر تمرینات مشترک نظامی خود را بدلیل بازی های المپیک زمستانی ٢٠١٨ به تعویق انداخته اند.

XS
SM
MD
LG