لینک های دسترسی

Breaking News

هشدار روسیه: تانک های ابرامز امریکایی در اوکراین خواهند سوخت


مسکو امروز ۲۶ سپتمبر (چهارم میزان) گفت که میزایل‌های دوربرد و تانک‌های ابرامز امریکایی وضعیت در میدان جنگ را تغییر نخواهد داد.

دیمتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت که مانند تانک‌های لیوپارد آلمانی و چلینجر بریتانیایی، تانک‌های ابرامز امریکایی نیز "خواهند سوخت".

ولادمیر زیلینسکی، رییس جمهور اوکراین، دیروز گفت که اردوی کشورش تانک‌های محاربوی ابرامز امریکایی را دریافت کرده است.

پسکوف در پاسخ به سوالی در مورد تسیلحات جدید امریکایی به نیروهای اوکراین گفت که "این همه به هیچ صورت ماهیت عملیات ویژهٔ نظامی و نتیجهٔ آنرا تغییر نمی‌دهد".

سخنگوی کرملین افزود که هیچ نوع تسلیحاتی وجود ندارد که توازن قدرت در میدان جنگ را تغییر دهد.

دسترسی نیروهای اوکراینی به این تانک‌ها، قابلیت رزمی آنان را بالا برده و عملیات ضد حملهٔ آنان را در برابر نیروهای روسی که به کندی به پیش می‌رود، سرعت خواهد بخشید.

کیف به کرات از واشنگتن خواستار میزایل‌های دور برد نوع (ATACM) برای حمله بر مسیرهای اکمالاتی، پایگاه‌های هوایی و شبکه‌های قطار آهن در مناطق اشغالی شده است.

شبکهٔ ان‌بی‌سی نیوز امریکایی، هفتهٔ گذشته به نقل از مقامات این کشور گزارش داد که جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده، به زیلینسکی در مورد فراهم آوری میزایل‌های دور برد آگاهی داد.

با آنهم، قصر سفید و وزارت دفاع ایالات متحده از تبصره در مورد این گزارش خودداری کرده اند.

پسکوف گفت: "امریکایی‌ها همواره دخلالت مستقیم خود در جنگ اوکراین را افزایش می‌دهند اما اردوی روسیه هر بار مهارت‌ها و قابلیت‌های خود را برای مقابله با این میزایل‌ها بهبود بخشیده است."

نیروهای اوکراینی در ماه جون و پس از دریافت برخی تسلیحات از سوی کشورهای غربی، عملیات ضد حمله را علیه نیروهای روسی آغاز کردند، اما این عملیات به کندی به پیش می‌رود.

نیروهای اوکراینی دلیل این کندی را خط قوی دفاعی روسیه و ماین گذاری شدید خطوط مقدم جبهه خوانده اند.

گروه

XS
SM
MD
LG