لینک های دسترسی

Breaking News

لغزش کوه در معدن‌ طلا در بدخشان جان چهار کارگر را گرفت


مقام‌های محلی ولایت بدخشان می‌گویند که در نتیجۀ لغزش کوه در یک معدن طلا در این ولایت، چهار نفر کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

ثناالله روحانی، سخنگوی پولیس این ولایت روز دوشنبه ۲۲ فبروری (چهارم حوت) به صدای امریکا گفت که این رویداد روز گذشته در ولسوالی راغستان این ولایت صورت گرفته است.

او افزود: "روز گذشته بعد از ظهر در ولسوالی راغستان ولایت بدخشان یکی از کارخانه‌های معدن که زرشویی طلا بوده است، به دلیل برف و باران‌های شدید فروریخته که در نتیجه چهار تن جان باخته و سه تن دیگر زخم برداشتند"

سخنگوی پولیس بدخشان همچنان گفت که مجروحین این حادثه برای درمان به مرکز صحی این ولسوالی منتقل شدند. او تاکید کرد که تمامی قربانیان این حادثه باشندگان محل بوده اند که در این معدن کار می‌کردند.

مقام‌های محلی ولایت بدخشان می‌گویند که بسیاری از معادن به ویژه معدن طلا در بخش‌های ولسوالی راغستان این ولایت، در کنترول گروه طالبان قرار دارند و روند استخراج این معادن به گونۀ غیرقانونی ادامه دارد.

ولسوالی راغستان از بخش‌های نسبتاً نا امن ولایت بدخشان است که به گفتۀ مقام‌ها، طالبان و دیگر گروهای مخالف مسلح دولت در بخش‌های آن حضور دارند.

XS
SM
MD
LG