لینک های دسترسی

Breaking News

تمجید و انتقاد از جوانی که ۵۰ هزار دالر را به مالک اصلی‌اش برگرداند


یک جوان ۱۸ سالهٔ لایبریایی پس از آن به قهرمان ملی مبدل شد که ۵۰ هزار دالری را که یافته بود، به مالک اصلی آن برگرداند.

ایمانویل تولیو به اسوشیدپرس گفت که جورج واه، رییس جمهور لایبرا روز دوشنبه ۱۸ اکتوبر، او را به ریاست جمهوری دعوت کرده است.

تولیو گفت: "قرار است با رییس جمهور ملاقات کنم. با او در مورد تحصیلات‌ام صحبت خواهم کرد. به او خواهم گفت که می‌خواهم به مکتب برگردم."

تولیو
تولیو

او تا صنف هفت درس خواند، اما به دلیل مشکلات اقتصادی مجبور شد مکتب را ترک کند و وارد کار و بار تکسی با استفاده از موترسیکل شود.

او مانند هر روز دیگر مصروف کار بود که متوجه یک خریطهٔ پلاستیکی پراز پول شد. تولیو پول‌ها را به خاله‌اش داد تا مالک اصلی آن را پیدا کند.

در همان روز، موسو یانسی، تاجری که پول‌اش را گم کرده بود، در یک برنامهٔ رادیویی در حالی که گریه می‌کرد، از مردم التماس کرد که اگر پول‌هایش یافته اند به او برگردانند.

تولیو پس از آن با یانسی ملاقات کرده و پول‌هایش را به او بازگرداند؛ کاری که از سوی کمیسیون مبارزه با فساد اداری لایبریا مورد تمجید قرار گرفت.

در حالی که این اقدام تولیو مورد قدردانی اکثریت قرار گرفت، شماری از دوستانش بر او انتقاد کردند زیرا او آنچه را انجام داد که در لایبریا غیر معمول است؛ جاییکه فقر دامنگیر اکثریت مردم بوده و این کشور به تدریج پس از جنگ‌های داخلی پی‌ در پی در حال احیا است.

مالک اصلی پول، به تولیو به ارزش ۱۵۰۰ دالر پول نقد و تحایف، به شمول یک دوشک‌خواب اهدا کرد.

تولیو گفت که دوشک را به مادرکلانش می‌دهد تا پس از این خواب راحت داشته باشد.

XS
SM
MD
LG