لینک های دسترسی

Breaking News

قهرمانی لیورپول در رقابت های حذفی فوتبال انگلستان


تیم فوتبال لیورپول انگلستان در رقابت نهایی جام حذفی فوتبال این کشور، در ضربات پنالتی، تیم فوتبال چیلسی را شکست داد و جام رقابت های حذفی فوتبال انگلستان را به خانه برد.

این رقابت در ۹۰ دقیقه اصلی و ۳۰ دقیقۀ اضافی میدان با نتیجۀ ۰-۰ مساویانه پایان یافت و سرنوشت این دو تیم به ضربات پنالتی گره خورد.

بازیکن تیم چیلسی دومین ضربۀ پنالتی را به تیر عمودی زد و برای یک لحظه به نظر می رسید که لیورپول در همان پنج ضربۀ نخست به قهرمانی دست یافت؛ اما، سادیو مانی، مهاجم تیم ملی فوتبال سینیگال و لیورپول نتوانست توپ را از سد دروازه بان تیم ملی کشورش عبور دهد.

ضربۀ ششم پنالتی از هر دو تیم به ثمر رسید اما دروازه بان تیم لیورپول، پنالتی هفتم بازیکن چیلسی را مهار کرد و فرصت دومی را برای قهرمان شدن تیمش مساعد ساخت.

ضربۀ هفتم پنالتی توسط کوستاس سمیکاس، بازیکن شماره ۲۱ لیورپول وارد دروازه شد و پیروزی تیم لیورپول را رقم زد.

تیم لیورپول با این پیروزی، برای هشتمین بار به قهرمانی رقابت های حذفی فوتبال انگلستان رسید.

تا هنوز دو رقابت به ختم رقابت های لیگ برتر انگلستان باقیمانده و سرخ پوشان لیورپول با سه امتیاز از مانچستر سیتی، صدرنشین لیگ فوتبال انگلستان عقب اند. اما پیروزی در رقابت های حذفصلی می تواند یک گام لیورپول را به سوی بیشترین کسب کنندۀ جام های فوتبال در فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۲ در داخل انگلستان و اروپا نزدیک تر سازد.

تیم لیورپول که تا کنون جایگاه دوم را در لیگ برتر امسال انگلستان دارا می باشد، قرار است به تاریخ ۲۸م ماه می، در رقابت نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف ریال مادرید، قهرمان لیگ برتر اسپانیا برود.

XS
SM
MD
LG