لینک های دسترسی

Breaking News

آغاز مجدد تحرکات داعش در ولسوالی خوگیانی ننگرهار


عکس از آرشیف

باشندگان ولسوالی خوگیانی در ولایت ننگرهار مدعی اند که جنگجویان گروه داعش پس از شکست در سایر مناطق به منطقه تنگی وزیر این ولسوالی پناه برده اند.

جاوید زمان غمشریک، عضو شورای ولایتی ننگرهار و باشنده ولسوالی خوگیانی مدعی است که گروه داعش به کلی در این ولسوالی سرکوب نشده و در برخی از مناطق کوهستانی هنوز هم فعالیت دارد.

آقای غمشریک مدعی است که جنگجویان داعش پس از آنکه در مناطق پیره خیل و احمد خیل شکست خوردند، دوباره به تنگی وزیر آمده اند.

این عضو شورای ولایتی ننگرهار هر چند در مورد شمار جنگجویان داعش و چگونگی فعالیت این گروه معلومات ارایه نکرد اما افزود که تحرکات داعش در تنگی وزیر به دلیل احتمال گسترش نفوذ این گروه به سایر مناطق خوگیانی نگران کننده می باشد.

آقای غمشریک دولت را به نداشتن اراده قاطع به خاطر مبارزه در برابر گروه داعش متهم کرد و گفت که دولت داعش را به کلی از خوگیانی بیرون نکرده است.

او به راه اندازی عملیات های ریشه کن کردن داعش تاکید کرد و گفت که در مناطق کوهستانی نباید برای فعالیت داعش فرصت ایجاد گردد.

او می گوید که خانواده های که از خوگیانی از بیم داعش بیجا شده بودند با گذشت کم از کم هشت ماه هنوز هم بدون سر پناه به سر می برند و به خانه های خود عودت نکرده اند.

اما مقام های ولایت ننگرهار حضور جنگجویان داعش را در تنگی وزیر ولسوالی خوگیانی رد کردند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار گفت: "در تنگی وزیر که مربوط ولسوالی خوگیانی است، نیرو های اردوی ملی ما همین اکنون مستقر بوده و در جاییکه نیرو های ما است، هیچ یک از مخالفان مسلح حضور ندارند."

بر بنیاد گزارش ریاست امور مهاجرین ننگرهار، سال گذشته حدود ۹۵۰۰ خانواده خانه های شان را در مناطق مختلف خوگیانی از بیم جنگجویان داعش ترک کردند و به سایر مناطق ننگرهار به شمول شهر جلال آباد بیجا شدند.

XS
SM
MD
LG