لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان بخاطر افزایش عواید شان در صدد حمله بر معادن ذغال اند


مقام های امنیتی در ولایت سمنگان در شمال افغانستان می گویند که مخالفان حکومتی تلاش دارند تا با کنترول در آوردن معادن ذغال سنگ این ولایت فعالیت های شانرا در سمنگان گسترش دهند .

خوان طاهری، آمر امنیت پولیس سمنگان، به صدای امریکا گفت که گروه های تحریک اسلامی ازبیکستان و طالبان تلاش دارند که با تصرف این معادن، عواید بیشتر بدست آورده و فعالیت شان را در منطقه گسترش بدهند.

مسئولین امنیتی در ولایت سمنگان میگویند که پس از گسترش نا امنی ها از مرز های ولایت بغلان، اکنون گروه های هراس افگن تلاش دارند که کنترول این معادن را بدست بگیرند.

درهمین حال مسئولین تصدی استخراج ذغال سنگ درشمال کشور میگویند که دو معدن شباشک و تور در ساحات شیخه ولسوالی دره صوف از معدن های پر درآمد این منطقۀ کشور به شمار میرود.

مسئولین تصدی ذغال سنگ در شمال کشور گفته اند که سالانه بیشتراز دو میلیارد افغانی از عواید این معادن وارد خزانه دولت میشود.

قبل بر این، مسئولین تصدی استخراج ذغال سنگ در شمال گفته بودند که گروه های مسلح غیر مسوول با تصرف معادن ذغال سنگ کرکر در ولایت بغلان دست به استخراج خود سرانه این معادن زده بودند.

در اوایل ماه جنوری ۲۰۱۷، افراد مسلح کارگران معدن را در منطقۀ تاله و برفک ولایت بغلان هدف قرار دادند که در نتیجۀ آن حد اقل هشت کارگر کشته شد.

XS
SM
MD
LG