لینک های دسترسی

Breaking News

مراکز مهم طالبان در غزنی هدف حمله هوایی قرار گرفت


در این حمله هوایی ۲۳ جنگجوی طالبان کشته شدند
در این حمله هوایی ۲۳ جنگجوی طالبان کشته شدند

مقام‌های اردوی افغان در غزنی می‌گویند که مراکز گروه طالبان در ولسوالی اندر این ولایت، عصر دیروز هدف حملات هوایی نیروهای افغان قرار گرفته است.

حنیف رضایی، سخنگوی لوای سوم قول اردوی ۲۰۳ تندر، در ولایت غزنی می‌گوید که در این حملات به شمول ۱۷ جنگجوی خارجی گروه طالبان، ۲۳ تن از افراد این گروه از پا در آمدند.

آقای رضایی می‌افزاید "بعد از ظهر دیروز از اثر حملات قوای هوایی افغان در ولسوالی اندر در ساحه خیروخیل این ولسوالی بر مراکز مهم طالبان انداخت صورت گرفت که در نتیجه ۲۳ طالب مسلح کشته شدند".

مقامات این لوا می‌گویند که در این حملات به تعداد چهار دیپوی بزرگ سلاح و مهمات هراس‌افگنان کاملاً منهدم، یک عراده موتر هایلکس و یک عراده موتر فولدر طالبان تخریب گردیده است.

ولسوالی ناوه غزنی که از ده سال بدینسو تحت کنترول گروه طالبان است، یکی از مراکز مهم اکمالاتی و نظامی این گروه محسوب می‌شود.

مقامات امنیتی می‌گویند که دراین عملیات به افراد ملکی آسیب نرسیده است.

تا اکنون طالبان دراین مورد به رسانه‌ها چیزی نگفته اند.

مقامات امنیتی غزنی می‌گویند از سه روز بدینسو عملیات بزرگ زمینی و هوایی زیر نام "عملیات خزانی نور" در ساحات نانی، نوغی، اسفنده‌یی ولسوالی‌های ناامن غزنی به هدف پاکسازی این ساحات از حضور هراس‌افگنان راه اندازی شده است.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG