لینک های دسترسی

Breaking News

مردی به اتهام فروش ۱۳۰ زن در جوزجان بازداشت شد


مقام‌های طالبان گفته اند که مردی را به اتهام فروش ده‌ها زن در ولایت جوزجان بازداشت کرده اند.

دام‌الله سراج، سخنگوی قوماندانی امنیه جوزجان روز سه شنبه ۱۶ نومبر (۲۵ عقرب) به خبرنگاران گفت که این مرد ناوقت دوشنبه بازداشت شده است. او گفت: "تحقیقات هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد. آرزومندیم که به جزییات بیشتری در مورد این قضیه پی‌ ببریم."

مقام‌های طالبان در مورد هویت فرد بازداشت شده جزییاتی ارایه نکرده اند.

محمد سردار مبارز، یک مسوول پولیس جوزجان به خبرگزاری فرانسه گفته است که این مرد زنان غریب و درمانده را به بهانۀ اینکه وضعیت زندگی شان را بهبود می‌بخشد، فریب می‌داد.

به گفتۀ این مقام پولیس جوزجان، مظنون به زنان می‌گفت که برایشان شوهران ثروتمند پیدا می‌کند و سپس آنان را به ولایت دیگری برده و می‌فروخت.

رادیو و تلویزیون ملی افغانستان نیز در صفحهٔ فیسبوک‌اش باز داشت این فرد را تایید کرده و نگاشته است که وی ۱۳۰ زن را فروخته است.

جرایم، خویش‌خوری و فساد در افغانستان پدیدۀ تازه نیست، اما فقر فزاینده به ویژه پس از مسلط شدن طالبان در افغانستان، اکثر مردم آن کشور را با مشکلات جدی اقتصادی مواجه کرده و زمینه را برای ارتکاب جرایم مختلف فراهم کرده است.

با اینحال، طالبان در سه ماه گذشته همواره گفته اند که برای جلوگیری و کاهش جرایم به ویژه دزدی و اختطاف در شهرهای بزرگ تلاش می‌کنند.

وزارت داخلۀ طالبان روز سه شنبه از بازداشت ۶۰ نفر، به شمول کارمندان ریاست پاسپورت، به اتهام جعل اسناد برای گرفتن پاسپورت خبر داد.

XS
SM
MD
LG