لینک های دسترسی

Breaking News

گور دسته جمعی در عراق کشف شد


بر اساس گزارش ها، صد ها قربانی تندروان داعش در این گور های دسته جمعی دفن استند

مقامات در شمال عراق از کشف گور های دسته جمعی در حومۀ شهر هویجه خبر دادند.

ده ها گور دسته جمعی که باور میرود حد اقل چهارصد تن از قربانیان جنایات گروه دولت اسلامی یا داعش در آن دفن اند، در یک پایگاه نظامی در سه کیلومتری شهر هویجه کشف شده اند.

والی کرکوک به خبرنگاران گفت که داعش این پایگاه نظامی را به یک میدان کشتار مبدل ساخته بود.

هویجه که درسال ۲۰۱۴ به تصرف داعش درآمده بود، ماه گذشتۀ از سوی نیرو های عراقی آزاد گشت.

در همین حال، آژانس خبری اسوشیتد پرس تصاویری از یک گودال بزرگ و عمیق در دشت جنوب شهر موصل را نشر کرده که باور میرود اجساد هزاران نفرِکشته شده از سوی داعش در آن مدفون باشند.

محمد یونس، باشندۀ محل، در مورد می گوید که "من یک واقعه را به یاد دارم که آنها بعضی زنان را در یک مینی بس آوردند. سه زن بودند، دو زن جوان و یک زن سالمند، و یک پیرمرد نیز همراه شان بود. داعش آنان را اعدام کرد و اجساد شان را در داخل این گودال انداخت. من رفتم و از آنان پرسیدم که این افراد کی بودند؟ گفتند: آنها برای نیرو های امنیتی، راجع به ما، مخبری میکردند."

به گفتۀ شاهدانتندروان داعش افراد را که اعدام میکردند و به لبۀ این گودال بزرگ که خفصه یاد میشود، میاوردند و پس از کشتن شان، اجساد آنها را به گودال میانداختند.

گفته میشود که در عمق این گودال، جریان قوی آب وجود داشت که اجساد در آن ناپدید میگردید و سپس داعشیان، گودال را با موتر های مملو از ریگ، مسدود کردند.

در میان حد اقل هفتاد و دو گور دسته جمعی که از سوی اسوشیتد پرس در عراق و سوریه مستند سازی شده، گمان میرود که گودال خفصه در دشت جنوب موصل، بزرگترین آنها باشد.

XS
SM
MD
LG