لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ انتحاری بر تحصن هواداران مولوی تره‌خیل


پولیس کابل تأیید کرد که حوالی ساعت ۱:۱۵ بعد از چاشت امروز، مهاجم انتحاری مواد همراهش را در مقابل خیمۀ تحصن هواداران مولوی تره‌خیل در پیشروی کمیسیون انتخابات منفجر ساخت.

حشمت‌الله استانکزی، مشاور مطبوعاتی پولیس کابل گفت زمانی که مهاجم می‌خواست به خیمۀ تحصن هواداران مولوی تره‌خیل، داخل شود، توسط پولیس شناسایی شد و مواد همراهش را منفجر ساخت.

به گفتۀ وی، در این حمله انتحاری، یک پولیس کشته و یک تن دیگر زخمی شده است.

این در حالی است که ده‌ها تن از هواداران مولوی تره‌خیل محمدی، عضو ولسی جرگۀ افغانستان امروز دوشنبه (۲۲ اسد)، در واکنش به حذف نام آقای محمدی، از فهرست نهایی نامزدان ولسی جرگه توسط کمیسیون شکایات انتخاباتی اعتراض کرده و دفتر کمیسیون انتخابات را در کابل بستند.

ذبیح‌الله سادات، معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که این معترضان امروز به کارمندان کمیسیون اجازۀ ورود به دفاتر شان را ندادند.

او افزود: "این افراد تمام شان وابسته به ملا تره‌خیل محمدی، عضو ولسی جرگه استند و شماری از نامزدان دیگر نیز با آنان هستند، اینکه آنان آدرس را اشتباه کرده اند، در مقابل دروازه اشتباه خیمه زده اند؛ زیرا کمیسیون شکایات انتخابات فیصلۀ نهایی را انجام می‌دهد و آنان بروند مشکل شان را با آنها (کمیسیون شکایات) حل کنند".

آقای سادات، از نهادهای امنیتی خواست که هرچه عاجل، امنیت کمیسیون انتخابات را بگیرند و زمینه را برای ورود کارمندان کمیسیون به دفاتر شان فراهم کنند.

در این حال، مولوی تره‌خیل محمدی، عضو ولسی جرگۀ افغانستان، به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که تا زمانی کمیسیون‌های انتخاباتی خواست‌های شان را نپذیرند، به اعتراضات شان ادامه می‌دهند.

کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان، روز شنبه (۲۰ اسد) فهرست نهایی نامزدان ولسی جرگه را به کمیسیون انتخابات فرستاد که نام‌های به شمول مولوی تره خیل، نام‌های ۳۵ تن از آن فهرست حذف شده است.

XS
SM
MD
LG