لینک های دسترسی

Breaking News

راه پناه بردن به اروپا، بار دیگر جان افغانها را گرفت


صربستان در مسیر هنگری و کرویشیا، و بر راه غرب اروپا واقع است

راه دشوار مهاجرت غیرقانونی به اروپا، بازهم از افغانها قربانی گرفت، اما این بار در یک رویداد متفاوت.

پولیس صربستان میگوید که در اثر یک تصادم ترافیکی بر یک شاهراه مناطق مرکزی آن کشور، دو مهاجر افغان جان باخته و ۱۰ تن دیگر، زخمی شده اند.

مقامات پولیس افزوده اند که این حادثه، اوایل صبح پنجشنبه، زمانی در نزدیکی شهر نیس صربستان رخ داد که موتر مملو از پناهجویان با یک مانعۀ محافظوی در شاهراه تصادم نمود.

رانندۀ موتر که گمان میرود قاچاقبر پناهجویان بوده باشد، از صحنه فرار کرده است. تلویزیون دولتی صربستان به نقل از داکتران گزارش داده که در میان زخمی شدگان، پنج کودک نیز شامل اند.

داکتران میگویند که بسیاری از زخمی شدگان، در وضعیت وخیمی قرار دارند و هردو پای یکی از زخمی شدگان نیز قطع شده است. صربستان در شمال یونان و بر سر راه هنگری و کرویشیا واقع است.

کودکان و نوجوانان بی سرپرست

در میان پناهجویانی که در صربستان گیرمانده اند و منتظر رسیدن به غرب اروپا اند، کودکان و نوجوانانی هم شامل اند که از خانواده های شان دور شده اند.

در یک مرکز نگهداری کودکان در شهر بلگراد پایتخت صربستان، نوجوانان افغان آرزوی سال نو خود را، رسیدن به کشور های دلخواه شان بیان داشتند.

سمیر، یک پسر ۱۶ سالۀ افغان در پیام سال نو که بر درخت کریسمس آویزان کرده، نوشته است: "میخواهم به لندن بروم."

سمیر یکی از پناهجویان خوردسالی است که حکومت صربستان آنان را از روی جاده ها جمع آوری کرده و به گونۀ موقت در مرکز نگهداری کودکان جا داده است.

نعمان، پسر ۱۵ ساله، افغان دیگریست که دو بار سعی کرده به کرویشیا برود اما رد مرز شده است. او که ۹ ماه پیش أفغانستان را ترک کرده، میگوید آرزویش رسیدن به کرویشیا یا ایتالیاست.

XS
SM
MD
LG