لینک های دسترسی

Breaking News

پنس و غنی در مورد توانمندی طالبان صحبت کردند


دو رهبر در تماس تلیفونی در مورد استراتیژی جدید امریکا برای جنوب آسیا و افغانستان صحبت کردند

مایک پنس، معاون ریاست جمهوری ایالات متحدۀ امریکا و محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، سه شنبه در مورد استراتیژی جدید امریکا برای جنوب آسیا صحبت کردند.

دفتر معاونیت ریاست جمهوری ایالات متحده با نشر خبرنامه‌ای گفته است که در این تماس تلیفونی در مورد وضعیت امنیتی افغانستان صحبت شد.

تاثیر استراتیژی جدید ایالات متحده بر روحیۀ قوای امنیتی و دفاعی افغان و نیز توانمندی‌های رزمی طالبان، بر بنیاد این خبرنامه از نکات عمدۀ صحبت رهبران دو کشور بود.

شماری از مقام های افغان استراتیژی ترمپ را در مبارزه با دهشت افگنی موثر خوانده اند. رئیس جمهور ترمپ ضمن حذف محدودیت های جنگی نیروهای امریکایی در نبرد با جنگجویان طالب و داعش، بر محو پناهگاهای این گروه ها در قلمرو پاکستان تاکید ورزیده است.

آقای پنس از شجاعت و قربانی سربازان افغان در نبرد بر ضد شورشیان و دهشت افگنان بین المللی به شمول داعش و القاعده، تمجید کرده است.

خبرنامه حاکی است که معاون ریاست جمهوری ایالات متحده تعامل و پیشرفت دوامدار کابل در راستای ایجاد اصلاحات ضروری، همه شمولی سیاسی و آمادگی ها برای برگزاری انتخابات پارلمانی افغانستان را برجسته ساخته و آن را برای تامین ثبات و فرصت‌های بیشتر برای آن کشور ارزنده و حیاتی تلقی کرده است.

XS
SM
MD
LG