لینک های دسترسی

Breaking News

تایسن رقابت بوکسران حرفه‌یی را در المپیک مضحک خواند


مایک تایسن قهرمان پیشین مشتزنی سنگین وزن جهان است

مایک تایسن قهرمان پیشین مشتزنی سنگین وزن گفته است که پیشنهاد برای حضور رقابت ورزشکاران رزمی حرفه‌یی در المپیک برازیل "مضحک" و "احمقانه" است.

آقای تایسن روز چهارشنبه در مراسمی به مناسبت ترویج مشت زنی حرفه‌یی در چین گفت که هر مشتزن حرفه‌یی که به المپیک می رود، باید برای باخت آماده باشد.

این قهرمان پیشین مشتزنی جهان گفت "شماری از مشتزنان حرفه‌یی توسط ورزشکاران آماتور شکست خواهند خورد. چنین خواهد شد. واقعاً به این باور استم."

چینگ کو فو، رئیس انجمن بین المللی مشتزنی، پیشنهاد کرده است که به مشتزنان حرفه‌یی اجازۀ رقابت در بازی‌های المپیک داده شود. هرچند روشن نیست که این طرح در المپیک ریو عملی خواهد شد یا خیر. زیرا رقابت‌های راهیابی مشتزن‌ها به المپیک در شماری از کشورها جریان داشته و در برخی پایان یافته است.

مشتزنان آماتور در یک رقابت بیش از چهار روند با هم مصاف داده نمی توانند، حالانکه در رقابت های حرفه‌یی ورزشکاران کم از کم ۱۲ دور می توانند به هم به مصاف بروند.

تایسن گفت که هنوز هم مهارت و سرعت مشتزنان کیوبایی، روسی و سایر جاها را به یاد دارد که در سال‌های ۱۹۸۰ با آنان وارد میدان شده بود. او می گوید که ورزشکاران آماتور بسیار سریع عمل می کنند تا حریف خود را در حد اکثر چهار روند از رقابت حذف کنند.

در همین حال، مانی پکیا قهرمان هشت مرتبه‌یی مشتزنی جهان گفته است که در مورد نماینده‌گی از کشورش، فلیپین، در بازی‌های المپیک غور خواهد کرد. اما باب اروم سازماندهندۀ رقابت‌های پکیا گفته است که این مفکوره بسیار هولناک است.

اروم ماه گذشته گفت که حتا تصورش را هم کرده نمی تواند که پکیاو با یک مشتزن آماتور نوجوان رقابت کند که اصلاً هر دو با هم مطابقت نداشته باشند. او از پیامدهای جدیی هشدار داد که می تواند متوجه صحت مشتزنان ورزیدۀ حرفه‌یی شود.

XS
SM
MD
LG