لینک های دسترسی

Breaking News

مایک تایسن در مقابل رای جونز؛ کی برنده خواهد شد؟ 


عکس: آرشیف

مایک تایسن،‌ قهرمان پیشین سنگین وزن مشت‌زنی جهان "بدترین مرد روی زمین"‌ قرار است به تاریخ ۲۸ نومبر (هشتم قوس) با رای جونز جونییر رقابت کند.

این رقابت که قرار بود به تاریخ ۱۲ سپتمبر برگزار شود به دلایل مختلف به تعویق افتاد.

رای جونز نیز از قهرمانان پیشین بوکسنگ است و هر دو ورزشکار بیش از ۵۰ سال سن دارند.

این رقابت که برای دوستداران ورزش بکس دلچسپ خواهد بود در ایالت کالیفورنیای امریکا برگزار می‌گردد.

بر اساس گزارش‌ها این رقابت نمایشی عنوان شده است.

در این نوع رقابت‌ها، ورزشکاران سه روند با هم رقابت می‌کنند؛ دست‌کش‌های بزرگتر‌ و محافظ سر می‌پوشند و لباس‌های بکسنگ را به تن نمی‌داشته باشند.

همچنان،‌ نتیجهٔ این گونه رقابت‌ها درج سابقه‌ ورزشی ورزشکاران نمی‌شود.

اما مایک تایسن در مصاحبه با ای اس پی ان گفته است که این رقابت نمایشی نیست.

او گفت: "می‌خواستم یک رقابت نمایشی چهار روند داشته باشم، اما برایم گفته شد که با رای جونز در هشت روند برای کسب کمربند رقابت خواهد کرد. حال شما بگویید که این یک رقابت نمایشی است؟"

هر دو روزشکار در مورد رقابت شان در صفحات تویتر خویش به دوست داران شان نوشته اند.

جونز در سابقه ورزشی اش، ۷۵ رقابت انجام داده که ۶۶ برد دارد و ۴۷ رقابت را با ضربه فنی برنده شده و در نه رقابت دیگر بازنده شده است.

مایک تایسن ۵۸ رقابت رسمی انجام داده، ۵۰ برد دارد که ۴۴ رقابت را با ضربه فنی برنده شده است. او در شش رقابت بازنده شده و دو رقابت دیگر آن بی نتیجه مانده است.

تایسن در این جریان گفته است که انرژی اش را دوباره کسب کرده و هوای بکسنگ را در سر دارد و اکنون احساس بهتری در مقایسه با روز های نخست تمرینات اش دارد.

پیش از این تایسن فیوری، قهرمان جهان بوکس گفته بود که در یک تماس تلیفونی از او سوال شد که آیا می‌خواهد با مایک تایسن قهرمان پیشین در یک رقابت دوستانه وارد رنگ شود و او در پاسخ گفت که بلی می‌خواهد.

تایسن فیوری
تایسن فیوری

قبل از این گزارش‌های در مورد رقابت مایک تایسن با رقیب دیرینه اش،‌ اویندر هالی‌فیلد نیز نشر شده بود و هر دو ورزشکار آمادگی شان را ابراز داشته بودند.

هالی‌فیلد ۵۷ ساله گفته بود که امیدوار است از عاید مسابقه‌اش با مایک تایسن با کودکان و افرادی که در خط مقدم با کروناویروس مبارزه می‌کنند کمک صورت بگیرد.

XS
SM
MD
LG