لینک های دسترسی

Breaking News

بیش از ۱۲ میلیون شهروند افغانستان تذکره الکترونیکی گرفته اند


آرشیف
آرشیف

اداره ملی احصاییه و معلومات حکومت طالبان از توزیع بیش از ۱۲ میلیون و ۲۸۸هزار تذکره برای شهروندان افغانستان خبر داده است.

این اداره امروز یکشنبه ۲۸ جنوری (هشتم دلو) با نشر خبرنامه‌ای گفته است که از آغاز روند توزیع تذکره الکترونیکی در افغانستان تا کنون به هفت میلیون و ۱۰۸ هزار مرد و پنج میلیون و ۱۸۰ هزار زن تذکره توزیع شده است.

در خبرنامه آمده است: "از مجموع تذکره‌های توزیع‌شده، نزدیک به ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار آن از حاکمیت امارت اسلامی (حکومت طالبان) تا کنون در سراسر کشور توزیع شده است."

معلومات اداره ملی احصاییه و معلومات نشان می‌دهد که کابل با توزیع بیش از پنج‌میلیون و ۵۶۷هزار تذکره در صدر فهرست قرار دارد و پس از آن هرات و ننگرهار در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته اند. در این دو ولایت به ترتیب، بیش از ۷۹۶ هزار و ۶۴۵ هزار تذکره توزیع شده است.

اداره ملی احصاییه و معلومات حکومت طالبان گفته است که هم اکنون ۷۵ مرکز در کابل و ولایات، خدمت و یک تیم سیار روند ارایه خدمات توزیع تذکره الکترونیکی را برای مردم پیش می‌برند.

همچنان در خبرنامه آمده است: "اداره ملی احصاییه و معلومات تلاش می‌نماید تا مراکز توزیع تذکره الکترونیکی را به سطح ولسوالی‌ها فعال نموده و برای هم‌وطنان سهولت‌های بیش‌تر را فراهم نماید."

این در حالی است که اداره ملی احصاییه حکومت طالبان، قیمت تذکره الکترونیکی را در مراکز ۵۰۰ افغانی و در اداره آسان خدمت ۷۰۰ افغانی تعیین کرده است.

قیمت تذکره الکترونیکی در زمان حکومت پیشین افغانستان ۱۰۰ افغانی تعیین شده بود، اما پس از روی کار آمدن دوباره حکومت طالبان نخست به ۳۰۰ افغانی افزایش یافت و اکنون ۵۰۰ افغانی است.

محمد اشرف غنی، رییس جمهور پیشین افغانستان در ماه ثور ۱۳۹۷ خورشیدی با گرفتن تذکره الکترونیکی روند توزیع آن را آغاز کرد.

توزیع تذکره الکترونیکی به دلیل درج کلمۀ افغان در این تذکره یک روند پرجنجال در افغانستان بود.

گروه

XS
SM
MD
LG