لینک های دسترسی

Breaking News

بیش از ۲۰۰هزار افغان به دلیل جنگ امسال بیجا شده اند – اوچا


دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشری سازمان ملل متحد (اوچا) گفته است که اضافه از ۲۰۰هزار افغان به دلیل درگیری‌ و جنگ مجبور به ترک مناطق اصلی شان شده اند.

بر بنیاد گزارش هفته‌وار این دفتر، ۲۰۸هزار و ۶۱۵ تن از آغاز سال روان میلادی تا دوم ماه سپتامبر بیجا شده اند.

همچنان به تازگی بیش از ۵۴۰۰ تن از نقاط مختلف ارزگان به دلیل ناامنی به ترینکوت مرکز این ولایت آواره شده اند.

گزارش گفته است: "این آمار اضافه از ۳۰هزار تن را که به صورت مؤقت در درگیری‌های اخیر غزنی بیجا شده اند؛ شامل می‌شود".

اوچا از آخرین وضعیت بشری غزنی نیز گزارش داده و گفته است که برنامه غذایی جهان (WFP) در جریان هفتۀ گذشته، برای ۱۴هزار تَن مواد خوراکی را توزیع کرده است، در حالی که شمار نیازمندان به مواد خوراکی ۳۳هزار تن شناسایی شده اند.

بر بنیاد گزارش اوچا، ادارۀ امور مهاجرین سازمان ملل و سایر مؤسسات امدادرسان، حدود ۴۰۰ خانواده را در غزنی تحت پوشش کمک‌های غیرغذایی قرار داده اند.

این در حالی است که فیلیپو گراندی، کمیشنر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و مارک لاوکاک، معاون دبیر کل این سازمان و هماهنگ‌کننده کمک‌های اضطراری، به کابل سفر کرده اند.

ملل متحد، در اعلامیۀ گفته است که هدف سفر این دو مقام بلندپایۀ این سازمان، بررسی وضعیت بشردوستانه و نیز بحث در مورد پناهندگان، عودت‌کنندگان و بیجاشدگان داخلی با مقامات ارشد دولتی و نمایندگان جامعه بین‌المللی در افغانستان می‌باشد.

قرار است که آقای گراندی و آقای لوکاک، با رئیس جمهور غنی، عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه و برخی از وزیران کابینۀ افغانستان نیز دیدار و در مورد مهاجرین، برگشت‌کنندگان و بیجاشدگان گفتگو کنند.

XS
SM
MD
LG