لینک های دسترسی

Breaking News

در مسیر کندهار – لشکرگاه، ۳۱ طالب مسلح کشته شدند


شاهراه لشکرگاه – کندهار از یک ماه گذشته به این طرف به روی ترافیک مسدود است.

مقامات ولایت هلمند می‌گویند، در عملیات بازگشایی شاهراه کندهار – لشکرگاه، ۳۱ طالب مسلح در یک حملۀ هوایی به هلاکت رسیدند.

به گفتۀ مقامات امنیتی هلمند، این حملۀ هوایی صبح امروز از سوی نیروهای خارجی انجام شده است.

عمر زواک سخنگوی والی هلمند به صدای امریکا می‌گوید، این حمله در منطقۀ "پوپل‌زیو شاخ" صبح زود شنبه صورت گرفته است.

او می‌افزاید "نیروهای امنیتی و دفاعی در شاهرای نمبر ۶۰۱در ساحۀ پوپل‌زیوشاخ هنگام حمله هوایی مراکز مهم مخالفین را هدف قرار داد که ملا رحمت‌الله از قوماندانان طالبان و سی تن دیگر کشته شدند".

به گفتۀ زواک، اکنون نیروهای امنیتی و دفاعی مصروف پاکسازی ماین‌های جاسازی‌شدۀ طالبان در مسیر شاهرای نمبر ۶۰۱ استند.

شاهراه لشکرگاه – کندهار از یک ماه گذشته به این طرف به روی ترافیک مسدود است که به همین دلیل، قیمت مواد اولیه خوراکی در شهر لشکرگاه، به صورت بی‌سابقۀ افزایش یافته است.

از سوی دیگر شاهراه کندز- تخار، پس از حدود دو هفته، به روی ترافیک باز شد. مل پاسوال محمد قسيم جنگل باغ قوماندان امنیه کندز امروز گفته است که برای بازگشایی این شاهراه، عملیات نظامیان افغان صبح دیروز جمعه از ساحۀ موسوم به دکان آدم واقع در ولسوالی خان‌آباد کندز آغاز گردید.

جنگل‌باغ افزوده است که در نتیجۀ این عملیات شاهراه کندز – تخار از وجود مخالفین مسلح نیز پاکسازی گردیده و به روی ترافیک باز شده است.

طالبان هنوز در مورد باز شدن شاهراه کندهار – لشکرگاه چیزی نگفته اند؛ اما در مورد شاهراه کندز – تخار؛ ذبیح‌الله مجاهد یکی از سخنگویان طالبان در تویتر خود نگاشته است که این گروه به وساطت بزرگان محل این مسیر را به روی مسافران ملکی باز کرده اند؛ اما هنوز هم افراد دولتی نمی‌توانند از این مسیر عبور و مرور کنند.

XS
SM
MD
LG