لینک های دسترسی

Breaking News

گور دسته جمعی در سنگر قبلی داعش در لیبیا یافت شد


مقامات در لیبیا می‌گویند که در شهر سرت، جاییکه زمانی سنگر مستحکم گروه دولت اسلامی (داعش) بود،‌ یک گور دسته جمعی را یافته اند که در آن ۴۲ نفر دفن شده اند.

مقامات گفته اند این گور در جایی یافته شده است که قبلاً در آنجا یک مکتب موقعیت داشت.

از اجساد یافته شده در هماهنگی با طب عدلی، نمونه‌‌های دی‌ان‌ای گرفته شده است، اما مقامات در این خصوص معلومات بیشتر ارایه نکرده اند.

گروه داعش میان سال ‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ شهر سرت را تصرف کردند، اما در سال ۲۰۱۶ پس از ماه‌ها جنگ کوچه به کوچه توسط حکومت پیمان ملی لیبیا، جنگجویان داعش از این شهر رانده شدند.

در ماه اکتوبر سال ۲۰۱۷، یک گور دسته‌جمعی دیگر در نزدیکی این شهر کشف شد که در آن جسد ۲۱ مسیحی دفن شده بود. این افراد در سال ۲۰۱۵ توسط گروه داعش کشته شده بودند.

در سال ۲۰۱۸، یک گور دسته‌ جمعی دیگر در نزدیک ولایت سرت کشف شد که در آن جسد ۳۴ مسیحی اتیوپیایی دفن شده بود. تندروان داعش سه سال پس از آن ویدیویی را نشر کردند که در آن اعدام ۲۸ نفری را نشان داد که آنان ادعا کردند مسیحیان اتیوپیایی بودند.

گروه داعش "خلافت" خود خواندۀ خود را در سال ۲۰۱۴ در بخش‌هایی از عراق و سوریه اعلام کرد، جاییکه شماری زیادی از مردان و زنان از کشورهای مختلف جهان با این گروه پیوستند.

خلافت این گروه در دسمبر سال ۲۰۱۷ در جریان عملیاتی به حمایت ایالات متحده از بین رفت، اما تندروان این گروه هنوز هم به گونهٔ پراکنده در شماری از کشورهای جهان دست به راه اندازی حملات می‌زنند.

شاخۀ خراسان گروه داعش که در افغانستان فعالیت دارد، از زمان ظهور این گروه تا کنون مسوولیت شماری از خونین‌ترین حملات را در افغانستان به دوش گرفته است که هدف بیشتر این حملات مسلمانان شیعه بوده اند.

XS
SM
MD
LG