لینک های دسترسی

Breaking News

کشته‌شدن بیش از ۵۰ داعشی و طالب در ننگرهار


مقام‌های افغان می‌گویند که ده‌ها جنگجوی داعش و طالب در ننگرهار از پا در آمده اند

مقام‌های امنیتی افغان می‌گویند که در شبانه‌روز گذشته، ده‌ها تن از اعضای گروه داعش و جنگجویان طالب در نتیجۀ عملیات‌های نیروهای ویژه افغان و حملات هوایی در ننگرهار کشته شده اند.

وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که نیروهای کُماندوی اردوی افغان، در ساحۀ لاغرجوی ولسوالی کوت ولایت ننگرهار، دیروز عملیاتی را با حمایۀ نیروهای هوایی انجام دادند.

بر بنیاد خبرنامه‌ای این وزارت، در این عملیات ۳۱ عضو جنگجوی وابسته به گروه داعش کشته شدند و دو تن دیگر بازداشت گردیدند.

دگرمن شیرین‌آقا فقیری سخنگوی قول اردوی ۲۰۱ سیلاب در شرق افغانستان به صدای امریکا با تأیید این خبر می‌گوید که هدف قراردادن جنگجویان گروه داعش، از اولویت‌های اردوی افغان در مناطق جنوبی ننگرهار است.

او می‌افزاید "این عملیات بر اساس معلومات دقیق استخباراتی انجام شد و هنوز هم عملیات نیروهای کُماندو در آن ساحه جریان داد".

گفته می‌شود که یک انبار مهمات و تجهیزات نظامی و یک مرکز سوق و ادارۀ داعش نیز در این عملیات تخریب شده است.

داعش هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

بر اساس یک خبر دیگر، نیروهای ویژۀ افغان دیشب، عملیاتی را در منطقۀ انگورۀ روستای پیراخیل ولسوالی خوگیانی، انجام دادند که در نتیجه، به شمول ملا ذاکر عادل و چهار تن از قوماندانش، ۲۷ تن از جنگجویان طالب کشته و هفت تن دیگر دستگیر شدند.

وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که اسلحه و تجهیزات جنگی طالبان نیز در این عملیات منهدم گردیدند.

اما عطاالله خوگيانی سخنگوی والی ننگرهار به صدای امريکا می‌گوید که این عملیات را طيارۀ بی‌پیلوت نیروهای امریکایی انجام داده است.

در همین حال، طالبان با نشر اعلامیه‌ای کشته‌شدن یک قوماندان محلی این گروه با چهار تن از افرادش را تأیید می‌کنند.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان در صفحۀ تویترش ادعا کرده است که در این عملیات پنج سرباز امریکایی و هشت کُماندوی افغان را کشته و سیزده تن دیگر را زخمی ساخته اند.

اما مقام‌های محلی افغان در ننگرهار، این ادعای طالبان را پروپاگند و بی‌اساس می‌دانند.

XS
SM
MD
LG