لینک های دسترسی

Breaking News

بانوی مسلمان که ممکن فصل جدید را در کانگرس امریکا بگشاید


رشیده طلیب که مادر دو طفل میباشد، میگوید که هدفش از شرکت در انتخابات کانگرس ایالات متحده، کمک به مسلمانان امریکایی میباشد.

در حالیکه سه ماۀ دیگر به انتخابات میان دوره ای ایالات متحده باقی مانده است، رقابت میان نامزدان برای احراز کرسی در کانگرس ایالات متحده نیز اوج گرفته است.

نامزدان هردو حزبِ جمهوریخواه و دموکرات تلاش دارند تا در انتخابات مقدماتیکه همین حالا در ایالت های مربوطۀ شان ادامه دارد، بر رقیبان خود غلبه حاصل کنند.

در میان این نامزدان، یکی هم رشیده طلیب نام دارد. تلیب که سابقۀ قانونگذارای به نمایندگی از حزب دموکرات را دارد، اخیراً توانسته است که با شکست دادن پنج حریفش در ایالت میشیگن، یک گام دیگر برای ورود به کانگرس ایالات متحده نزدیکتر شده است.

رشیده طلیب یکی از ٩٠ مسلمانی است که برای انتخابات میان دوره ای کانگرس از ایالت های مختلف ایالات متحده خود را در دور مقدماتی این انتخابات نامزد کرده است.

خانم طلیب که مادر دو طفل میباشد، میگوید که هدفش از شرکت در این انتخابات کمک به مسلمانان امریکایی میباشد.

رشیده طلیب می افزاید که به عنوان یک مسلمان، او تجربۀ متفاوت از زندگی در امریکا را دارد و میخواهد با استفاده از تجاربش در فعالیت های اجتماعی، به افرادی مثل کودکان خودش که گاهی هویت شان را زیر سؤال میبرند، نشان دهد که میتوان هم مسلمان بود و هم در صحنه سیاست امریکا نقش فعال و اساسی ایفا کرد.

به گفتۀ تعداد از حامیان خانم طلیب، حضور رشیده در انتخابات نه تنها جوانان بلکه کسانی را به رای دادن تشویق کرده که هرگز رای نداده اند.

با وجود آنکه این انتخابات در میشیگن برگزار میشود، اما حامیان طلیب میگویند که کمپاین او به خصوص برای زنان مسلمانان امریکا پیامدی تاریخی دارد، زیرا زنان مسلمان امریکایی نامزدی او را در این انتخابات به مثابه باز شدن این درب میدانند.

انتظار میرود که انتخابات میان دوره یی کانگرس ایالات متحده در هفتۀ اول ماۀ نوامبر امسال برگزار گردد.

در این انتخابات که برنده شدن حزب جمهوریخواه در آن برای رئیس جمهور دونالد ترمپ اهمیت زیاد دارد، همه ۴٣٥ کرسی در مجلس نمایندگان و از جمع ١٠٠ کرسی مجلس سنا، ٣٥ کرسی آن به رقابت گذاشته خواهد شد.

بانوی مسلمان که ممکن فصل جدید را در کانگرس امریکا بگشاید
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

XS
SM
MD
LG