لینک های دسترسی

Breaking News

فرمانده امنیه ولسوالی نادعلی هلمند کشته شد


عمرجان حقمل، فرمانده امنیه ولسوالی نادعلی هلمند در درگیری با مخالفین مسلح کشته شده است

مقام‌های ولایتی هلمند گفته اند که فرمانده امنیه ولسوالی نادعلی این ولایت در درگیری با مخالفین مسلح دولت کشته شده است.

بر بنیاد خبرنامه‌ای دفتر والی هلمند، دگروال عمرجان حقمل عصر روز گذشته زمانی کشته شده است که در درگیری با مخالفین مسلح در این ولسوالی شرکت داشت.

دفتر والی هلمند، دگروال حقمل را افسر مستعد خوانده و گفته است که برای سال‌ها در صفوف پولیس خدمت می‌کرد.

این دفتر هنوز در خصوص چگونگی درگیری در ولسوالی نادعلی هلمند معلومات نداده است. عمر زواک، سخنگوی والی هلمند با وصف تماس‌های مکرر صدای امریکا پاسخ نداد.

اما ذبیح‌الله مجاهد، یک سخنگوی طالبان در صفحۀ توییترش مدعی شده است که دگروال حقمل و چهار محافظ وی در یک کمین جنگجویان این گروه کشته شده اند.

کشته‌شدن مسؤول مالی طالبان در سمنگان

وزارت داخلۀ افغانستان می‌گوید که ملا رمزالله مشهور به زبیر، مسؤول مالی طالبان و از طراحان ارشد نظامی این گروه عصر دیروز در درگیری با نیروهای پولیس محلی در سمنگان کشته شده است.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای می‌گوید که عصر روز گذشته گروهی از جنگجویان طالبان بر یک پوستۀ پولیس محلی در روستای دایکندی ولسوالی دره صوف ولایت سمنگان حمله کردند.

اما به گفتۀ مقام‌های پولیس، این حملۀ طالبان مهار شد و در نتیجۀ درگیری متقابل ملا رمزالله مسؤول مالی آن گروه از پا در آمد.

خبرنامه می‌افزاید "ملا رمزالله در طراحی حملات هراس‌افگنانه به ویژه در تهیه و تدارک منابع مالی برای این گروه در مربوطات ولسوالی دره صوف ولایت سمنگان نقشی مهم داشت".

همزمان با این، گروه طالبان بر پوسته‌های امنیتی در منطقۀ ارجال ولسوالی دشت ارچی کندز نیز حملاتی را انجام داده اند.

اما وزارت داخله با آنکه این حملات را تأیید می‌کند؛ اما می‌گوید که ۱۱ جنگجوی این گروه در درگیری با نیروهای امنیتی افغان کشته و ۲۰ تن دیگر زخمی شده اند.

وزارت داخله در مورد شمار کشته‌ها و زخمیان نیروهای امنیتی و پولیس محلی چیزی نمی‌گویند.

طالبان نیز تا اکنون در خصوص این درگیری‌ها چیزی نگفته اند.

XS
SM
MD
LG