لینک های دسترسی

Breaking News

آزاد: پس از این معاون سخنگوی ریاست جمهوری نیستم


نجیب‌الله آزاد، معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان روز چهارشنبه به خبرنگاران در مورد برکنارشدنش از وظیفه برخی عوامل را بیان کرد و گفت، حلقه‌ای خاصی در ارگ در بی‌خبری رئیس جمهور، شایسته‌سالاری را زیرپا کرده است.

او از افراد شامل در این حلقه نامی نبرد؛ اما گفت "حلقۀ‌ای کوچک اداری" است.

آقای آزاد گفت "در مدت ۹ ماه کار در ارگ، شاهد فعالیت‌های پرسش‌برانگیز بودم. بدون آنکه رئیس جمهور در جریان باشد، یک حلقه خاص به دست‌آوردها و تلاش‌های حکومت آسیب می‌رساند و به آن رنگ منفی می‌دهد، دوم اصل شایسته‌سالاری که رئیس جمهور به اولویت آن تأکید کرده، توسط همین حلقه کوچک هر روز زیر پا می‌شود".

او گفت که با توجه به این وضعیت تصمیم گرفته است تا پس از این در حکومت افغانستان کار نکند.

به گفتۀ وی، هرگاه فرصت دیدار با رئیس جمهور غنی، برایش مساعد گردد، به وی در مورد این حلقه معلومات خواهد داد.

معاون پیشین ریاست جمهوری افغانستان افزود، در ۲۴ ماه جدی استعفای خود را به محمداشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان فرستاده بود؛ اما به دلیل موجودیت همین حلقۀ خاص، استعفای به رئیس جمهور پیشکش نشده است.

آقای آزاد گفت، معمولاً رئیس جمهور غنی، مأمورینی که از وظایف شان استعفا می‌دهند، قبل از قبول استعفای شان، با آنها می‌بیند و دلایل این کارشان را می‌پرسد.

او مدعی شد که "حلقۀ خاص" اعتبار کارت ورودی وی را به ارگ که در ۳۱ ماه دسامبر به پایان رسید، تمدید نکرد.

آزاد گفت که پس از دیدار با رئیس جمهور، تمام مسایل را با خبرنگاران شریک خواهد ساخت که در جریان نُه ماه کاریش در ارگ شاهد آن بوده است.

اما از سوی دیگر، شاه حسین مرتضوی، سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان، در اعلامیه‌ای گفته است که آقای آزاد به دلیل غیابت طولانی از وظیفه سبکدوش شده است.

او تأکید کرده است که آقای آزاد، پس از این نمی‌تواند از حکومت نمایندگی کند.

XS
SM
MD
LG