لینک های دسترسی

Breaking News

امین‌الله: با کشته شدن دو برادرم در دام مواد مخدر افتادم


امین‌الله: با کشته شدن دو برادرم در دام مواد مخدر افتادم
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

​امین‌الله یکی از باشندگان ولایت دایکندی که در صفوف پولیس در ولسوالی پاتو خدمت می‌کرد،‌ می‌گوید که درد کشته شدن برادرانش او را به مواد مخدر معتاد ساخته است.


امین‌الله یکی از باشندگان ولایت دایکندی که در صفوف پولیس در ولسوالی پاتو خدمت می‌کرد،‌ می‌گوید که درد کشته شدن برادرانش او را به مواد مخدر معتاد ساخته است.

این سرباز پیشین پولیس می‌گوید که دو برادرش در یکی از پایه‌های مخابراتی کار می‌کردند و توسط مخالفان کشته شدند. او می‌گوید که برای کاهش دردهایش مواد مخدر استفاده کرد، اما حالا به درد اعتیاد مبتلا شده است.

امین‌الله می‌گوید "خودم پولیس ملی بودم، یک‌ونیم سال می‌شود که به خاطر آلوده شدن به مواد وظیفه را رها کردم. عشق مواد را ندیدم و صبح تا غروب به خود لعنت می‌فرستم".

این سرباز پیشین پولیس می‌گوید که پس از افتادن در دام مواد مخدر، بسیاری اوقات را با گرسنگی و درد اعتیاد سپری می‌کند.

او می‌گوید که نادانسته به مواد مخدر معتاد شده است "سرگلیم برادرم که قبرش را می‌کند و مردم قرآن می‌خواند، یک دوستم آمد و گفت بیا که اعصابت خراب است من چند پوک بدهم که جور شوی و زمانی‌که من فهمیدم که این کار درست نیست، آن زمان معتاد شده بودم".

ولسوالی پاتو که امین‌الله می‌گوید در آنجا در صفوف پولیس خدمت می‌کرد، یکی از مناطق ناامن ولایت دایکندی است که طالبان در آن حضور پررنگ دارند. در این ولسوالی مواد مخدر نیز به آسانی قابل دسترس است.

امین‌الله می‌گوید که شب و روز را در هوای سرد در شهر نیلی سپری می‌کند و اکنون پشیمان است که چرا به مواد مخدر روآورده است.

نظریات را ببینید

XS
SM
MD
LG