لینک های دسترسی

Breaking News

تجهیز میدان هوایی هرات برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر


تجهیز میدان هوایی هرات برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

مقام های محلی ولایت هرات همزمان با توسعه میدان هوایی بین المللی این ولایت، تدابیر شدیدی را برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر از طریق این میدان به بیرون از کشور روی دست گرفته اند.


مقام های محلی ولایت هرات همزمان با توسعه میدان هوایی بین المللی این ولایت، تدابیر شدیدی را برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر از طریق این میدان به بیرون از کشور روی دست گرفته اند.

توسعه میدان هوایی بین المللی ولایت هرات در جریان چند سال اخیر ، زمینه پروازهای خارجی برای مسافران از این ولایت به کشورهای هندوستان و ایران را بگونه مستقیم فراهم کرده است.

پروازهای خارجی از این ولایت غربی افغانستان، قاچاقبران مواد مخدر را به فکر راه جدیدی برای انتقال مواد مخدر به خارج از کشور وا داشته است.

اما مقام های محلی هرات می گویند برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر از این میدان هوایی افغانستان به خارج از کشور تدابیر شدیدی را روی دست گرفته اند.

عبدالقیوم رحیمی والی هرات می گوید که چندین دستگاه اسکنر پیشرفته را به این منظور خریداری کرده و تا چند روز دیگر روند نصب آنها را در میدان هوایی این ولایت آغاز می شود.

آقای رحیمی می گوید فعلن به ایران و هند پرواز داریم و همراه ترکیش ایرلاین نیز در حال گفتگو هستیم تا از میدان بین المللی هرات پرواز داشته باشد و اگر امنیت میدان ما درست نباشد طبیعی است که شرکت های بین المللی اینجا پرواز نمیکنند.

مسوولان امنیتی میدان هوایی بین المللی هرات نیز می گویند در جریان یک سال گذشته ده ها نفر را به اتهام قاچاق مواد مخدر از طریق پروازهای مستقیم هرات به دهلی نو پایتخت هندوستان بازداشت کرده اند.

محمد ناصر نیکنام قوماندان این میدان هوایی می گوید با افزایش پروازهای خارجی امکانات پیشرفته شناسایی مواد مخدر را خریداری و برای به دام انداختن قاچاقبران مواد مخدر در این میدان نصب خواهند کرد.

آقای نیک نام می گوید ما در طی یکسال گذشته با وجود اینکه یک پرواز در هفته داشتیم توانستیم در حدود 67 نفر قاچاقبر با 56 کیلوگرام هیرویین را که اینها میخواستند به شکل های مختلف قاچاق کنند کشف و بازداشت کنیم.

فعالان مدنی هرات نیز می گویند مبارزه با قاچاق مواد مخدر در میدان های هوایی یکی از اولویت های اعتماد سازی شرکت های هوایی خارجی برای شروع پروازهایشان از میدان های هوایی افغانستان است.

در گذشته نیز قاچاقبران مواد مخدر با شیوه هایی چون جاسازی مواد مخدر در بطن و بکس های مسافرتی تلاش کرده بودند تا مواد مخدر را از میدان هوایی هرات به خارج از افغانستان انتقال دهند.

XS
SM
MD
LG