لینک های دسترسی

Breaking News

دو استعفا در دو روز؛ سرپرست وزارت معادن افغانستان کنار رفت


وزارت معادن و پترولیم افغانستان تایید کرد که سرپرست این وزارت استعفا کرده است.

سید محبوب ربانی، معین مالی و اداری این وزارت به صدای امریکا گفت ریاست جمهوری استعفای خانم نهان را به تاریخ ۳۰ میزان منظور کرده است.

به گفتۀ آقای ربانی، دلیل استعفای نرگس نهان از سرپرستی وزارت معادن و پترولیم، مشکلات شخصی بوده و دلایل بیرونی نداشته است.

او گفت که اکنون عنایت‌الله مومند، معین تخنیکی وزارت معادن و پترولیم به حیث سرپرست تعیین شده است.

در دو روز گذشته، این دومین سرپرست کابینۀ حکومت وحدت ملی است که از سمت شان کناره گیری می‌کنند.

روز گذشته، صلاح‌الدین ربانی، سرپرست وزارت خارجۀ افغانستان از کرسی‌اش کنار رفت. او در متن استعفایش گفته است که ادامۀ کار در شرایط کنونی را به صلاح نمی‌داند.

ریاست جمهوری نیز تایید کرد که استعفای وی منظور شده است؛ اما هنوز ارگ در مورد استعفای نرگس نهان به صورت رسمی چیزی نگفته است.

این کناره گیری پس از آن صورت می‌گیرد که در جریان هفتۀ جاری، کمیتۀ مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد (میک) اعلام کرد که وزارت معادن و پترولیم از ۱۹۱ سفارش اصلاحی در این وزارت، ۹۱ سفارش را تطبیق نکرده و به ۲۲ سفارش دیگر پاسخ نداده است.

اما پس از نشر این گزارش، وزارت معادن و پترولیم افغانستان گفت که ۱۱۶ سفارش این کمیته را تطبیق کرده و ۵۰ سفارش دیگر در حال اجرا است.

این وزارت در خبرنامه‌ای از کمیتۀ مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری خواستار هماهنگی شد و انتقاد کرد که نشر این گونه گزارش‌ها در بخش سرمایه‌گذاری صنایع استخراجی ابهاماتی را به وجود می‌آورد.

XS
SM
MD
LG