لینک های دسترسی

Breaking News

زمرمن: تامین امنیت انتخابات افغانستان اولویت ناتو است


کورنلس زمرمن، نمایندۀ ارشد ملکی ناتو در افغانستان

نماینده ارشد ملکی ناتو در افغانستان در سفری به شهر مزارشریف گفت که تامین امنیت انتخابات پیشرو در أفغانستان، از اولویت‌های کاری آنان خواهد بود.

کورنلس زمرمن نمایندۀ ارشد ملکی ناتو روز سه‌شنبه (۱۷میزان) درکنفرانس خبری درمزارشریف تاکید کرد که نیروهای آنان در کنار نیروهای امنیتی افغان در تامین امنیت انتخابات پیشرو همکاری و تلاش خواهند کرد.

‌ آقای زمرمن نماینده ارشد ملکی ناتو در افغانستان می گوید"از زمان اشغال سمت جدیدم از ماه مارچ ۲۰۱۷، انتخابات در اولویت بسیار مهم ماموریت حمایت قاطع، دولت افغانستان و هم کمیسیون انتخابات این کشور قرار داشته است".

نماینده ملکی پیمان اتلانتیک شمال یا ناتو، بر ترویج ارزش های سیاسی در أفغانستان تاکید کرده می گوید"هدف حضور ما در افغانستان ترویج ارزش‌های سیاسی سازمان ناتو است تا بتوانیم به افغانستان کمک کنیم تا به صلح پایدار دس یابد. ما معتقد استیم که یک راه حل پایدار در افغانستان از طریق تلاش‌های نظامی و سیاسی بدست آمده می‌تواند."

هم اکنون شانزده هزار نیروی حمایت قاطع در افغانستان مشغول همکاری و آموزش دهی به نیروهای افغان می باشند.

کمتر از دوهفته به انتخابات پارلمانی و شورای های ولسوالی ها در افغانستان باقی مانده و روز گذشته کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان گفت که مواد حساس و غیرحساس به اکثریت ولایات و ولسوالی های آن کشور انتقال یافته است.

XS
SM
MD
LG