لینک های دسترسی

Breaking News

فرمانده ناتو: از ترمپ میخواهم بر پاکستان فشار بیاورد


جنرال جان نیکلسن، قوماندان مأموریت حمایت قاطع ناتو میگوید که به سفارش او، ممکن رئیس جمهور ترمپ شمار منسوبین نظامی امریکایی در أفغانستان را بیشتر سازد که این نیرو های اضافی، "به منظور مشوره دهی بیشتر" تعبیه خواهند شد و در عوض فعالیت شان در سطح قول اردو ها، وظیفۀ مشوره دهی را در سطح لوا ها انجام خواهند داد.

وقتی از جنرال نیکلسن در رابطه با گسترش ساحات نفوذ طالبان در افغانستان پرسیده شد، گفت که واگذاری برخی ساحات "یک تصمیم آگاهانۀ حکومت بود که نیرو های امنیتی را در مناطق مزدحم متمرکز ساخت".

قوماندان نیرو های ائتلاف اذعان نمود که نیرو های حکومتی، امنیت "دو بر سوم نفوس کشور" را تأمین کرده و طالبان "کمتر از ده درصد" ساحات را در کنترول دارند. اما همچنان تأکید ورزید که بین قلمرو و نفوس، تفاوت قایل است و نیرو های امنیتی افغان، در مقایسه با قلمرو، بر نفوس متمرکز اند.

این جنرال چهارستارۀ امریکایی در مصاحبۀ اختصاصی اش با احمد سیر ضیأ از صدای امریکا، گفت که روسیه طالبان را حمایت میکند و میخواهد آن گروه را "مشروعیت" ببخشد. اما افزود که در تناسب به روسیه، روابط با ایران "پیچیده تر" است. جنرال نیکلسن بیان داشت که به زعم نظامیان ناتو، ایران از طالبانی که در ولایت فراه میجنگند، حمایت میکند.

جنرال نیکلسن در سخنانش به نقش پاکستان در مسایل افغانستان نیز اشاره نموده و گفت که از دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا خواهد خواست تا فشار بر پاکستان را افزایش دهد.

مصاحبۀ کامل جنرال نیکلسن را در اینجا تماشا کنید:

جنرال جان نیکلسن، فرمانده عمومی مأموریت حمایت قاطع
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:26 0:00

XS
SM
MD
LG