لینک های دسترسی

Breaking News

سرمنشی ناتو: برای جنگ با داعش سرباز نمی‌فرستیم


ناتو اکنون تنها در بخش آموزش و کشف هوایی، ائتلاف به رهبری امریکا برای مبارزه با داعش را کمک می‌کند

سرمنشی سازمان پیمان اتلانتیک شمالی یا ناتو گفته است که اعضای این سازمان رایزنی دارند که آیا به ائتلاف جهانی برای مبارزه بر ضد گروه دولت اسلامی یا داعش بپیوندند یا خیر، اما به گفتۀ وی، ناتو سربازان خود را در این جنگ اعزام نخواهد کرد.

ینس ستولتنبرگ روز پنجشنبه طی کنفرانس خبری در بروکسل اعزام سربازان این پیمان را برای جنگ با تندروان داعش مطلقاً نفی کرد و گفت که تا کنون در این مورد هیچ تصمیمی اتخاذ نشده است.

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، در صدد اعمال فشار بر ناتو است تا آن پیمان را به سهمگیری بیشتر در نبرد بر ضد تندروان در سوریه، عراق و افغانستان وادار کند.

قرار است آقای ترمپ به تاریخ ۲۵ می در نشست ناتو در بروکسل شرکت کند و در این نشست در مورد رویکرد حکومت اش در نبرد بر ضد داعش و نیز آیندۀ ماموریت نظامیان امریکایی در افغانستان، جزئیات بیشتر ارایه کند.

ناتو در حال حاضر ائتلاف جهانی به رهبری ایالات متحده برای مبارزه بر ضد گروه دولت اسلامی را در قسمت حمایت، آموزش و مشوره دهی کمک می‌کند.

اعضای ناتو هرچند به گونۀ انفرادی هریکی عضویت ائتلاف جهانی ضد داعش را دارند، اما نمی خواهند که ناتو وارد نبرد با گروه دولت اسلامی شود.

گزارش: خبرگزاری اسوشیتدپرس

XS
SM
MD
LG