لینک های دسترسی

Breaking News

نزدیک به پنجاه زندانی در غزنی از بند طالبان رها شدند


در یک سال اخیر حدود ۵ زندان طالبان در ولایت هلمند نیز توسط نیروهای امنیتی افغان درهم شکسته شده اند.

مقامات امنیتی در غزنی می‌گویند که نزدیک به ۵۰ زندانی در این ولایت در ساحه کته‌واز و ولسوالی گیروی این ولایت، در یک عملیات اوپراتیفی نیروهای مشترک افغان، از بند طالبان رها شدند.

جنرال امین‌الله امرخیل قوماندان امنیه ولایت غزنی به صدای امریکا می‌گوید که این افراد شامل مردم ملکی و اقارب نیروهای امنیتی افغان بودند که طالبان به اتهام همکاری با دولت آنان را زندانی کرده بودند.

آقای امرخیل می‌گوید "نزدیک به دوسال در ساحه موسوم به نان غند در90 کیلومتری مرکز شهرغزنی در بند طالبان قرار داشتند که طی یک عملیات اوپراتیفی نیروهای امنیتی غزنی ازبند رها شدند".

طالبان مسلح تا کنون دراین باره به رسانه‌ها چیزی نگفته اند.

در یک سال اخیر حدود ۵ زندان طالبان در ولایت هلمند نیز توسط نیروهای امنیتی افغان درهم شکسته شده اند.

مقامات امنیتی غزنی می‌گویند که طالبان به صورت ماهوار از خانواده‌های این زندانیان پول مطالبه می‌کردند و منتظرآن بودند که این افراد در محاکم صحرایی طالبان مورد محاکمه قرار گیرند.

غزنی از ولایات ناآرام در مرکز افغانستان است که طالبان مسلح به شمول ولسوالی ناوه که از ده سال بدینسو تحت تصرف خود دارند، در شماری از ولسوالی‌های آن حضور گسترده دارند.

قوماندانی امنیه غزنی می‌گوید که شماری از این زندانیان از باشندگان ولایت پکتیکا نیزمی‌باشند؛ اما این مقامات هنوز مشخص نکرده اند که این افراد در قید کدام یکی از قوماندانان طالبان به سر می‌بردند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG