لینک های دسترسی

Breaking News

حدود ۱.۸ میلیون کودک یمنی از سوءتغذیه رنج می برد


یونیسف گزارش می دهد که حدود ۱.۸ میلیون کودک یمنی با سوء تغذیه مواجه اند و حدود ۴۰۰ هزار آن کودکان با سوء تغذی نهایت شدید دست و پنجه نرم می کنند.

مرتلکسل رالانو، نماینده یونیسف در یمن، به خبرگزاری رویترز گفته است که جنگ یمن، زندگی برای کودکان را در آن کشور به "جهنم" مبدل کرده است.

خانم رالونو همچنین گفته است که ۱۱ میلیون کودک یمنی زیر ۱۸ سال سن دارند و همۀ آنان با کمبود غذا مواجه اند.

علاوه بر آن، به گفتۀ این نمایندۀ یونیسف، کودکان در یمن با بیماری های مختلف نیز مواجه اند و به حد اقل خدمات اجتماعی دسترسی ندارند.

ائتلاف به رهبری عربستان سعودی که از حمایت ایالات متحده برخوردار است، از مارچ ۲۰۱۵ میلادی به این سو، بر شورشیان حوثی در یمن حملات هوایی را انجام داده است. هدف ائتلاف به رهبری عربستان سعودی، اعاده قدرت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن است.

جنگ یمن موجب فقر و گرسنگی میلیون ها شهروند آن کشور شده است
جنگ یمن موجب فقر و گرسنگی میلیون ها شهروند آن کشور شده است

منازعۀ یمن موجب بحران بشری در آن کشور شده و از جمله ۲۸ میلیون جمعیت آن کشور، ۸.۴ میلیون نفوس آن، در لبۀ فاقگی (گرسنگی شدید) قرار دارند و حدود ۲۲ میلیون نفر دیگر متکی به کمک های بشری اند. در میان این کودکان، ۲۴۴ هزار کودک که با سوء تغذیه حاد به سر می برند، زیر پنج سال سن دارند.

در عین حال، مقامات عربستان سعودی و امارات متحدۀ عرب گفته اند که آنان در قسمت فراهم آوری کمک های بشری به مردم یمن، کمک می کنند.

لیزا گرند، همآهنگ کنندۀ کمک های بشری ملل متحد، با نشر یک اعلامیه گفته است که منازعۀ در آن کشور، بحران بشری را در یمن به وجود آورده است که "غیر قابل توجیه" می باشد.

خانم گرند همچنین از طرفین متخاصم خواسته است تا با استفاده از هر وسیلۀ ممکن از غیر نظامیان حراست کنند تا آنان به کمک های بشری دسترسی پیدا کنند.

XS
SM
MD
LG