لینک های دسترسی

Breaking News

نقص فنی در سیستم ثبت نام قرعه کشی گرین کارت امریکا


آیا امسال در قرعه کشی ویزه اقامت دایمی امریکا ثبت نام کرده اید؟

اگر پاسخ تان به این پرسش مثبت است پس باید دوباره ثبت نام کنید.

نقص فنی در سیستم ثبت نام برنامه قرعه کشی ویزه اقامت دایمی امریکا (گرین کارت) سبب شد تا تمام درخواست های که در مدت یک هفته ارسال شده بود، باطل اعلام گردد.

روند ثبت نام در برنامه قرعه کشی گرین کارت امسال در سوم اکتوبر آغاز شد اما وزارت خارجه ایالات متحده که مسؤول این برنامه است با نشر اعلامیه یی گفت که یک نقص فنی سبب شد تا تمام درخواست های که از سوم تا دهم اکتوبر ارسال شده بود، حذف گردد.

وزارت خارجه ایالات متحده گفته است که اکنون این نقص فنی دور شده و روند ثبت نام برای اشتراک در قرعه کشی گرین کارت روز چهارشنبه، ۱۸ اکتوبر مجدداً آغاز و تا چهارشنبه، ۲۲ ماه نومبر ادامه خواهد داشت.

بر بنیاد اعلامیه وزارت خارجه ایالات متحده، تمام کسانیکه از تاریخ سوم تا دهم اکتوبر برای اشتراک در این قرعه کشی درخواست داده بودند، باید دوباره درخواست بدهند.

قرار است وزارت خارجه ایالات متحده برای افرادیکه تا دهم اکتوبر درخواست شان را ارسال کرده بودند، یک ایمیل نیز بفرستد و آنان را از این موضوع آگاه کند.

پوجا جونجونوالا، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده به صدای امریکا گفت که تا کنون رقم دقیق افراد که از این نقص فنی متاثر شده اند و باید دوباره درخواست بدهند، معلوم نمی باشد.

هر چند مدت زمان ثبت نام برای اشتراک در قرعه کشی امسال گرین کارت تمدید شده است، اما کارشناسان می گویند بسیاری کسانیکه درخواست شان در اثر نقص فنی حذف شده ممکن آگاه نشوند که باید دوباره درخواست بدهند.

کینیت رینزلر، وکیل مهاجرت در شهر واشنگتن گفت: "شک دارم که هزاران درخواست کننده از جهان سوم که دسترسی همه روزه به انترنت ندارند، مطلع شوند که درخواست قبلی شان باطل شده است."

سیستم قرعه کشی گرین کارت در سال ۲۰۱۱ نیز دچار مشکلات فنی شد و اداره امور قونسلی وزارت خارجه ایالات متحده تمام نتایج آن قرعه کشی را باطل اعلام کرد.

برای آنانیکه عضو خانواده شان در ایالات متحده زندگی نمی کند و یا نمی توانند از طریق کار ویزه اقامت دایمی بدست بیاورند و یا پناهنده نیستند، قرعه کشی گرین کارت یگانه گزینه اقامت دایمی در ایالات متحده است.

در سال مالی ۲۰۱۵، ایالات متحده ۴۸۰۹۷ ویزه به برندگان قرعه کشی گرین کارت صادر کرد.

قابل ذکر است که قرعه کشی گرین کارت امریکا برای شهروندان تمام کشور های جهان نیست اما شهروندان افغانستان می توانند در این قرعه کشی اشتراک کنند.

XS
SM
MD
LG