لینک های دسترسی

Breaking News

آمادگی‌ها برای برگزاری انتخابات میان حزبی دموکرات‌ها در امریکا


بازار های شهر مانچستر ایالت نیوهمشیر در آستانه ای انتخابات میان حزبی شاهد فروش بیرق های امریکا بود.
بازار های شهر مانچستر ایالت نیوهمشیر در آستانه ای انتخابات میان حزبی شاهد فروش بیرق های امریکا بود.

شهر های مختلف ایالت نیوهمشیر امریکا‌، روز دو شنبه شاهد آمادگی های انتخاباتی و تدابیر شدید امنیتی بود.

قرار است انتخابات میان حزبی دموکرات ها روز سه شنبه (۱۱فبروری) در شهر های مختلف این ایالت برگزار شود.

مبصرین امور انتخابات به ویژه منتقدین دموکرات ها می گویند که انتخابات میان حزبی نیوهمشیر، بیشتر از کاندیدهای این حزب، برای سازمان دهندگان و گردانندگان انتخابات دموکرات ها حایز اهمیت است.

پس از آنکه نتایج انتخابات میان حزبی دموکرات ها در ایالت آیووا با تاخیر اعلان شد، منتقدین حزب دموکرات به ویژه دونالد ترمپ رییس جمهور ایالات متحده، نه تنها کاندید های دموکرات را انتقاد کرد بلکه سیستم برگزاری انتخاباتی دموکرات ها را نیز به تمسخر گرفت.

آقای ترمپ در گرد همایی انتخاباتی دوشنبه شب (۱۰ فبروری)، در شهر مانچستر ایالت نیوهمشیر گفت که دموکرات ها در تلاش اصلاح سیستم مراقبت صحی مردم اند، حالانکه نمی توانند نتیجه ای انتخابات آیووا را اعلان کنند.

مناطق مختلف شهر های ایالت نیوهمشیر روز دوشنبه (۱۰ فبروری) شاهد حضور گسترده ای خبرنگاران، هوا داران و مخالفین پالیسی های دموکرات ها و رییس جمهور ترمپ بود.

برخی از مخالفین آقای ترمپ، شام دوشنبه به جاده های شهر مانچستر برآمده و با حمل شعارها، مخالفت شان را با پالیسی های رییس جمهور امریکا، ابراز داشتند.

همه پرسی روز یکشنبه (۹ فبروری) نشان می دهد که سناتور برنی سندرز یکبار دیگر در ایالت نیوهمشیر پیشتاز است. آقای سندرز در انتخابات میان حزبی ۲۰۱۶ نیز در این ایالت پیروز شده بود.

پت بوتجج، کاندید دیگر دموکرات، در این همه پرسی جایگاه دوم را کسب کرده بود و جو بایدن در ردیف سوم قرار دارد.

آقای بایدن در دو روز گذشته گردهمآیی های مختلف انتخاباتی را در ایالت نیوهمشیر برگزار کرد اما پذیرفته است که مانند آیووا در ایالت نیوهمشیر نیز احتمال دارد برنده نباشد.

اما کارشناسان می گویند که حضور گرم و اظهارات تهاجمی آقای بایدن در مناظره و گردهمآیی های انتخاباتی نیوهمشیر به هدف جلب توجه هوادارانش در انتخابات میان حزبی ۲۲ و ۲۹ فبروری در ایالت های نووادا و کارولینای شمالی بوده است.

تحلیلگران به این باور اند که صرف نظر از اینکه در نیوهمشیر چه اتفاق می افتد، شام سه شنبه نتیجه روشن شده و میدان رقابت رقبای دموکرات، باز تر از پیش خواهد شد.

XS
SM
MD
LG