لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان نه نظامی افغان را در زابل کشتند


درگیری بامداد امروز در زابل آغاز شد و تا ظهر ادامه یافت

در نتیجۀ حملۀ طالبان بر ولسوالی ارغنداب زابل، نه نظامی افغان کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

در بین کشته‌ها، هشت پولیس و یک سرباز اردو و در میان زخمیان پنج پولیس و دو سرباز اردوی ملی شامل اند.

یک مقام پولیس زابل که نخواست نامش فاش شود، به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که پس از کشته‌شدن هشت پولیس، طالبان دو واسطۀ نظامی و اسلحۀ سربازان را با خود برده اند.

منبع افزود، زمانی که اردوی ملی به کمک پولیس می‌شتافت، یک موتر آنان با ماین کنار جاده برخورد کرد که در این رویداد یک سرباز اردو کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

دگروال گدامحمد دوست، درستیزوال لوای اردوی ملی در زابل، به رادیو آشنا گفت که طالبان حملات شان را از ساعت ۰۳:۰۰بامداد چهار شنبه بر کمربندهای امنیتی ولسوالی ارغنداب آغاز کردند که تا ساعت ۱۱:۰۰ قبل از ظهر ادامه داشت.

او افزود که در جریان نبرد، نخست دو پوستۀ پولیس سقوط کرد، اما زمانی که اردوی ملی به ساحه رسید، دوباره آن پوسته به تصرف نیروهای امنیتی افغان درآمد و طالبان به عقب رانده شدند.

ولسوالی ارغنداب در ۷۰ کیلومتری شمال زابل موقعیت دارد که در آنجا برعلاوۀ طالبان افغان، جنگجویان خارجی نیز حضور فعال دارند.

حاجی عطاجان حق‌بیان، رئیس شورای ولایتی زابل گفت که امنیت این ولایت روز به روز وخیم می‌شود و حکومت مرکزی برای جلوگیری از گسترش ناامنی‌ها، پیشنهادهای آنان را مورد توجه قرار نداده است.

او افزود که با توجه به جغرافیای گستردۀ زابل، تشکیلات پولیس در این ولایت اندک است و هربار در نتیجۀ حملات گروهی طالبان، با تلفات سنگین مواجه می‌شوند.

طالبان هنوز در خصوص درگیری در ولسوالی ارغنداب، تبصره‌ای نکرده اند.

XS
SM
MD
LG