لینک های دسترسی

Breaking News

نه فرد ملکی در ننگرهار کشته شدند


هشت فرد ملکی شب گذشته در ولسوالی چپرهار کشته شدند.

یک منبع امنیتی در ولایت ننگرهار تائید کرد که در عملیات قطعه خاص "۰۲" هشت فرد ملکی کشته شد و یک فرد ملکی نیز در تظاهراتی که بر علیه کشته شدن افراد ملکی راه اندازی شده بود، کشته شد.

این رویداد شب گذشته در ساحۀ "هدیه خیل" و "مانو" ولسوالی چپرهار ولایت ننگرهار رخ داده است.

این منبع حکومتی به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که شب گذشته تعدادی از باشندگان محلات "هدیه خیل" و "مانو" مصروف آب دادن زمین‌های شان بودند که نیروهای افغان بر آنان مشکوک شد.

به گفته این منبع، نیروهای افغان با این گمان که این افراد مخالفان مسلح حکومت اند، عملیاتی را راه اندازی کردند که در نتیجه آن هشت فرد ملکی کشته شد.

ملک محکم خان، رئیس شورای انکشافی چپرهار به رادیو آشنا – صدای امریگا گفت" مردم عام را زده اند و کشته اند، بمبارد هم شده است، تمام آنان مردم عام اند، زمین‌های شان را آب می‌دادند که این کار را کردند".

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، راه اندازی عملیات و تلفات آنرا را تائید کرد؛ اما گفت که در این مورد تحقیق جریان دارد.

در همین حال پیش از چاشت امروز شنبه، تعدادی از باشندگان ولسوالی چپرهار، در بازار مرکزی این ولسوالی، تظاهراتی را برای تقبیح کشته شدن افراد ملکی راه اندازی کردند.

یک منبع امنیتی به صدای امریکا گفت که این تظاهرات در نزدیکی ساختمان ولسوالی بود و شماری‌ تلاش می‌کردند که داخل ساختمان ولسوالی شوند و "مشکل" ایجاد کنند.

به گفته این مقام‌، برای جلوگیری از این عملکرد مظاهره کنندگان، حوالی ساعت ۱۱:۰۰ صبح، پولیس تیراندازی کرد که در نتیجه آن، یک مظاهره کننده کشته و دو تن زخمی شدند.

کشته شدن ۱۲ جنگجوی داعش در ننگرهار

قومندانی قول اردوی ۲۰۱ سیلاب در زون شرق افغانستان با نشر خبرنامه‌ای گفته است که روز گذشته نیروهای افغان در بمباردمان هوایی بر گروه داعش در منطقه گورگوری ولسوالی نازیان، شش جنگجوی داعش را کشته و دو تن آنان را مجروح ساختند.

همچنان بربنیاد این خبرنامه، در منطقه "دوه خوله" ولسوالی نازیان میان جنگجویان گروه داعش و لشکر اسلام درگیری رخ داد که در نتیجه آن شش جنگجوی داعش کشته و دو جنگجوی لشکر اسلام مجروح شدند.

تا اکنون گروه داعش و لشکر اسلام در مورد این رویداد چیزی نگفته اند.

XS
SM
MD
LG