لینک های دسترسی

Breaking News

والی ننگرهار از وظیفه‌اش استعفا داد


حدود از شانزده ماه پیش، سلیم‌خان کندزی مسؤولیت ولایت ننگرهار را به دوش داشت.

سلیم‌خان کندزی والی ننگرهار امروز در تالار مقام ولایت موسوم به کرزی، در حضور رسانه‌ها و ده‌ها متنفذ قومی، استعفایش را اعلام کرد.

او دلیل استعفای خود را مشکلات شخصی عنوان کرد و افزود که از سوی کسی مجبور به استعفا نشده است.

کندزی در این نشست گفت، آن طوری که لاز م بود حکومت مرکزی برای حل مشکلات مردم ننگرهار با وی همکاری نکرد و به صورت لازم در این راستا رسیدگی نیز نشد.

هرچند در این نشست متنفذین قومی و مردم، با تأسف از استعفای والی ننگرهار، او را برای این ولایت والی شایسته یاد کردند؛ اما والی از استعفایش ابراز خرسندی کرد.

با آنکه خبرنگاران در این نشست تلاش کردند تا جزئیات استعفای والی را به دست بیاورند؛ اما آقای کندزی نخواست با رسانه‌ها صحبت کند.

حدود از شانزده ماه پیش، سلیم‌خان کندزی مسؤولیت ولایت ننگرهار را به دوش داشت. او قبل از گماشته‌شدن به این سمت، به حیث معین وزارت زراعت، آبیاری و مالداری کار می‌کرد.

سلیم‌خان کندزی اولین والیِ است که پس از به میان آمدن حکومت وحدت ملی استعفا می‌دهد.

قبلاً رئیس جمهور غنی، محمدعمر صافی والی کندز و عبدالکریم متین والی پکتیکا را به این سمت‌ها گماشت؛ اما به دلیل آنچه که ریاست جمهوری، ضعف در کارهای آنان خواند؛ این دو والی را از وظیفه سبکدوش کرد؛ اما سپس عبدالکریم متین را به سمت والی غزنی برگزید که هنوز هم به کارش در آنجا ادامه می‌دهد.

XS
SM
MD
LG