لینک های دسترسی

Breaking News

اصابت دو راکت به پایگاه نظامی سوریه که میزبان سربازان امریکایی است


عکس: آرشیف
عکس: آرشیف

اردوی ایالات متحده می‌گوید که دو راکت به یک پایگاه نظامی در شمال غرب سوریه که نیروهای امریکایی در آن مستقر اند، اصابت کرده است.

در بیانیهٔ اردو امریکا که روز جمعه ۲۵ نومبر ( چهارم قوس) نشر شد، آمده است که این حمله تلفاتی در پی نداشته و آسیبی به پایگاه نیز نرسیده است.

براساس این بیانیه، نیروهای دموکراتیک سوریه که تحت حمایت امریکا اند، ساحه‌یی را که راکت‌ها از آنجا شلیک شده بود، بازرسی کردند و یک راکت سومی را نیز در آنجا دریافتند.

این پایگاه نظامی در شهر الشدادی در ولایت حسکهٔ سوریه موقعیت دارد و علاوه بر نیروهای ایتلاف تحت رهبری امریکا، نیروهای دموکراتیک سوریه نیز در آنجا مستقر اند.

تا اکنون شخص یا گروهی مسوولیت این حمله را بدوش نگرفته است و در بیانیهٔ نیروهای امریکایی نیز در مورد عاملان این حمله چیزی گفته نشده است.

این نخستین بار نیست که این پایگاه نظامی امریکا مورد حمله راکتی قرار می گیرد. در ماه سپتمبر سال روان نیز این پایگاه مورد حملهٔ راکتی قرار گرفته بود.

گفته می شود که در حال حاضر حدود ۹۰۰ سرباز امریکایی در شمال سوریه که تحت کنترول نیروهای دموکراتیک سوریه قرار دارد، مستقر اند.

حمله به نیروهای امریکایی در حالی صورت می گیرد که ترکیه از چندی به اینسو مراکز شورشیان کرد را در شمال سوریه هدف بمباران هوایی قرار داده است.

حملات هوایی نظامیان ترکیه بر مواضع کردها در سوریه، پس از انفجار مرگبار ۱۳ نومبر در شهر استانبول ترکیه که در آن هشت نفر کشته و بیش از ۸۰ نفر دیگر زخمی شدند، آغاز شد.

حکومت ترکیه گروه‌های کرد به شمول حزب کارگران کردستان را که از سوی اتحادیه اروپا و ایالات متحده نیز در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دارد، مسوول انفجار استانبول می‌پندارد.

دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا گفته است که در حملات هوایی اخیر نظامیان ترکیه بر مواضع کردها در شمال شرق سوریه، کم از کم ۳۵ جنگجوی کرد، ۲۳ سرباز سوری و یک خبرنگار کشته و بیش از ۷۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

XS
SM
MD
LG