لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: گزارش پول دادن روسیه به طالبان برای کشتن امریکایی‌ها جعلی است


یک روز پس از نشر گزارش نیویارک تایمز در مورد اینکه گویا ادارهٔ استخبارات روسیه برای کشتن امریکایی ها به طالبان پول می‌داده است، دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده این گزارش را جعلی خواند.

گزارش نیویارک تایمز از مقامات امریکایی بدون ذکر نام شان نقل کرده که گفته اند که در این مورد در ماه مارچ به رییس جمهور ترمپ گزارش داده شد‌، اما او تا حال تصمیم اتخاذ نکرده است که چگونه به این اقدام روسیه پاسخ ارایه کند.

رییس جمهور ترمپ، امروز ۲۸ جون (هشت سرطان) در یک تویت این گزارش نیویارک تایمز را جعلی خواند.

او نوشته است: "هیچ کسی به من، به معاون رییس جمهور پنس یا رییس دفتر، مارک میدوس در مورد حملات به اصطلاح توسط روسی‌ها برنیروهای ما در افغانستان گزارش نداده و نه گفته است؛ طوری که خبرهای جعلی نیویارک تایمز از طریق 'منابع ناشناس' گزارش داده است. همگان آنرا رد می‌کنند و حملات زیادی بر ما صورت نگرفته است..."

در گزارش نیویارک تایمز آمده است که مقامات امریکایی در اوایل سال جاری به این معلومات دست یافته اند.

روسیه و گروه طالبان نیز این گزارش را رد کرده اند.

جو بایدن که رقیب انتخاباتی رییس جمهور ترمپ پنداشته می‌شود دیروز گفت که اگر این گزارش واقعیت داشته باشد پس آقای ترمپ منحیث سر قوماندان اعلی در حفاظت از نیروهای امریکایی در افغانستان و ایستادن در مقابل روسیه ناکام مانده است.

اما رییس جمهور ترمپ گفته است که هیچ کسی شدیدتر از اداره او در مقابل روسیه اقدام نکرده است. او گفته است که در زمان ریاست جمهوری براک اوباما و جوبایدن روسیه بخش‌هایی از اوکراین را تصاحب کرد.

او نیویارک تایمز را مخاطب قرار داده و گفته است که منابع اش را باید واضح سازد.

دفتر سر مفتش ایالات متحده برای بازسازی افغانسان (سیگار) در گزارش ربع نخست سال ۲۰۲۰ به کانگرس نوشته است که از اول اکتوبر سال ۲۰۰۱ تا ۱۷ اپریل سال ۲۰۲۰ میلادی ۲۴۳۹ امریکایی در افغانستان کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG