لینک های دسترسی

Breaking News

خواهر رهبر کوریای شمالی:‌ در مقابل تمرینات نظامی امریکا-کوریا اقدام خواهیم کرد


کیم یون جونگ ، خواهر کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی

خواهر کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی، روز دوشنبه ۲۰ فبروری (اول حوت) از ''اقدام متقابل'' در برابر تمرینات نظامی مشترک ایالات متحده و کوریای جنوبی هشدار داد.

هشدار کیم یون جونگ پس از بیان شد که رسانه‌های دولتی کوریای شمالی گزارش دادند که پیونگ یانگ روز دوشنبه برای دومین روز پیهم دو میزایل قاره پیما را پرتاب کرد.

کوریای شمالی روز یکشنبه ۱۹ فبروری نیز یک میزایل بالستیک قاره پیما را پرتاب کرد که بر منطقهٔ اقتصادی انحصاری جاپان فرو آمد. این میزایل قاره پیما پس از آن پرتاب شد که پیونگ یانگ هشدار داد که به تمرینات نظامی مشترک ایالات متحده و کوریای جنوبی پاسخ خواهد داد.

خواهر رهبر کوریای شمالی با نشر اعلامیه‌ای به صورت مستقیم گفته است که ادامه و تکرار پرتاب میزایل‌های کشورش به عملکرد ایالات متحده در اوقیانوس آرام بستگی دارد.

در همین حال، اردوی کوریای جنوبی اعلام کرد که کوریای شمالی اوایل صبح دوشنبه به وقت محل دو میزایل با قابلیت برد کوتاه را پرتاب کرد.

پرتاب میزایل توسط کوریای شمالی پس از آن آغاز شد که ایالات متحده و کوریای جنوبی تمرینات نظامی مشترک را در شبه جزیرهٔ کوریا آغاز کردند.

دو روز پیش از پرتاب میزایل‌های بالستیک، کوریای شمالی روز جمعه ۱۷ فبروری (۲۸ دلو) تهدید کرد که اگر ایالات متحده و کوریای جنوبی تمرینات نظامی از قبل پلان شده را عملی کنند، این کشور "پاسخ‌های قوی و آنی بی سابقه" را به آن ارایه خواهد کرد.

مقامات ایالات متحده و کوریای جنوبی گفته اند که تمرینات نظامی آنان بخشی از تلاش‌ها برای مقابلهٔ بهتر با تهدیدات روز افزون هسته‌ای و میزایل‌های کوریای شمالی است.

اما کوریای شمالی گفته است که است که تمرینات نظامی مشترک واشنگتن و سیوول آمادگی برای جنگ در مقابل پیونگ یانگ است.

XS
SM
MD
LG