لینک های دسترسی

Breaking News

آمادگی‌ها برای طوفان‌ سهمگین دیگر در ایالت کالیفورنیای امریکا


سرازیر شدن سیلاب‌ها در شب سال نو در سان فرانسیسکو باعث مرگ یک نفر و تخریب مراکز کسب و کار زیادی شد.
سرازیر شدن سیلاب‌ها در شب سال نو در سان فرانسیسکو باعث مرگ یک نفر و تخریب مراکز کسب و کار زیادی شد.

باشندگان ایالت کالیفورنیای ایالات متحدهٔ امریکا، پس از سرازیر شدن سیلاب‌ها در شب سال نو که باعث مرگ یک نفر و تخریب مراکز کسب و کار زیادی شد، این هفته برای دور دیگری از طوفان‌های قدرتمند آمادگی می‌گیرند.

پیش‌بینی ادارهٔ هواشناسی نشان می‌دهد که یک طوفان بزرگ در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در شمال این ایالت رخ خواهد داد که اوج شدت آن از نیمه ‌شب چهارشنبه شروع شده و تا ظهر روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

اداره ملی هواشناسی ایالات متحده پیش‌بینی کرده است که بارندگی تا ۱۵ سانتی ‌متر و وزش باد با سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

تینک تروی، باشندهٔ سان فرانسیسکو گفت: "در هشدارها به ما گفته شده بود که سیلاب بدی خواهد بود و واقعاً بد بود. و حالا می گویند که این دور دوم از اولی قویتر و بدتر خواهد بود. بنابراین می‌خواهم آماده باشم که لازم نباشد که در هنگام وقوع سیلاب و باران کاری را انجام دهم. قسمیکه روز شنبه باران بارید و ما آمادهٔ آن نه بودیم."

بر اساس گزارش‌ها، شب سال نو میلادی،‌ دومین شب با بلندترین میزان رطوبت در تاریخ سان فرانسیسکو بود.

لندن برید، شاروال شهر سان فرانسیسکو از آمادگی مقام‌های شهری برای طوفان‌های پیش بینی شده خبر داد.

او گفت: "باوجود تمام آمادگی‌ها و پاک کاری مناطق، آب‌های سرازیر شده به سرعت پایین می‌آید. بنابر این، باوجود آمادگی‌ها، به یاد داشته باشید که با در نظر داشت اندازهٔ آب‌، این وضعیت از کنترول خارج شده می تواند."

ادارهٔ ملی هواشناسی ایالات متحده هشدار داده است که طوفان روز چهارشنبه می‌تواند باعث سیلاب گسترده و قطع سیستم برق شود.

اگرچه طوفان ها مشکلات قابل توجهی ایجاد می کنند، اما ساکنان ایالت کلیفورنیا که طی سال های اخیر با خشکسالی مواجه بود است، از باران ها استقبال می‌کنند، زیرا سه سال گذشته خشک ترین دوره در تاریخ این ایالت بوده است.

XS
SM
MD
LG